Staňte sa partnerom

Ondrej Krajč

ESET, Technical Pre-Sales Representative

Vyštudoval Slovenskú Technickú Univerzitu v Bratislave, kde sa hlavne zaoberal návrhom metropolitných optických sietí a dopredným zabezpečením dát. Predtým, než nastúpil do spoločnosti ESET v roku 2008 ako Technical Support Engineer, prešiel viacerými pozíciami, medzi ktoré patrila napríklad projektantská činnosť a administrácia sieťových prostredí rôznych firiem. V ESET bol zodpovedný za implementácie a optimalizáciu antivírusového riešenia pre veľkých zákazníkov. Aktuálne sa už viac ako 15 rokov venuje IT bezpečnosti a pracuje na pozícii Senior Technical Pre-Sales Representative. Jeho hlavnou náplňou práce je konzultačné poradenstvo pri veľkých implementáciách bezpečnostných produktov ESET v segmente enterprise, ako aj prezentačná činnosť.

 • Výhody MDR služieb a XDR platformy pre kybernetickú bezpečnosť   |   Jarná ITAPA 2024
  V súčasnom digitálnom svete s využitím platformy rozšírenej detekcie a reakcie (XDR) na zvýšenie svojej kybernetickej bezpečnosti sa organizácie čoraz viac spoliehajú na služby riadenej detekcie a reakcie (MDR). Tieto služby prinášajú množstvo výhod, ktoré sú obzvlášť hodnotné pre firmy bez dostatočných interných kapacít na zabezpečenie bezpečnosti. Poskytujú prvotriednu ochranu bez nutnosti rozsiahlych investícií do ľudských a odborných zdrojov. Bezpečnostní experti od dodávateľa riešení spravujú najnovšie technológie, čo umožňuje významne skrátiť čas potrebný na reakciu v rámci bezpečnostného incidentu a zvyšuje úroveň dostupnej expertízy. Využitie MDR služieb tiež môže znížiť stres spojený s náborom a udržiavaním kvalifikovaného personálu.
  Spoločnosť ESET, ako poskytovateľ týchto služieb, prináša unikátne znalosti získané vlastným výskumom a globálnou pôsobnosťou, čo umožňuje efektívne identifikovať a čeliť aj najsofistikovanejším hrozbám a zero-day útokom. Tieto služby sú preto efektívnym riešením pre organizácie, ktoré si prajú zvýšiť svoju kybernetickú bezpečnosť bez potreby rozširovania interného personálu.
 • Moderné spôsoby ochrany infraštruktúry a ako z nich vyťažiť čo najviac   |   Jesenná ITAPA 2022
  V dnešnej dobe kedy už nestačí klasická ochrana v podobe antivírusu, je potrebne nasadzovať aj moderné riešenia na odhaľovanie hrozieb ako je napríklad EDR/XDR. To však prináša nové výzvy v podobe znalostí, ktoré musia byť obsiahnuté na strane tých čo sa chcú úspešne brániť aktuálnym hrozbám. Spoločne si preto ukážeme ako vie ESET prispieť technologicky, ako aj v podobe ľudského kapitálu a know-how.

  ONDREJ KRAJČ, ESET: "Iba ucelené riešenia digitálnej bezpečnosti dnes dokážu eliminovať rôznorodé hrozby a nedostatok odborníkov vo firmách."

  VIDEOZÁZNAM
 • DISKUSIA na tému trendov v technológiách kybernetickej bezpečnosti   |   Jarná ITAPA 2022
  Diskusiu moderuje Matej Šalmík, NBÚ.

  VIDEOZÁZNAM   
 • EDR nástroj ESET Enterprise Inspector a jeho praktické využitie   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?
  Ako sa brániť útočníkom ešte efektívnejšie a odhaľovať incidenty, ktoré by inak ostali skryte? Odpoveď je ukrytá v informáciách o vašej infraštruktúre, tie je potrebne zozbierať a analyzovať, čo nie je ľahká úloha. V prípade detailných informácii o tom, čo všetko sa deje na strane koncových pracovných staníc či serverov je ideálne siahnuť po EDR nástroji akým je ESET Enterprise Inspector. Na názornom príklade vám ukážeme, čo všetko viete zistiť v prípade incidentu, ktorý by inak mohol ostať nepovšimnutý.

  VIDEOZÁZNAM
 • ESET Deslock+ ako súčasť ochrany dát pomocou šifrovania   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2016: Make IT Easy
  V poslednom čase sú práve informácie a dáta to najcennejšie čo vieme v rámci dnešnej doby stratiť. ESET ako globálny hráč v segmente IT bezpečnosti samozrejme reaguje na hrozby dnešného sveta. Okrem klasických metód ochrany v podobe antivírusu pridáva do svojho portfólia aj iné nástroje na zvýšenie informačnej bezpečnosti. Jedným z takých je práve DESLOCK+ , ktorý ma pomocou šifrovania chrániť citlivé údaje pred zneužitím. Čo všetko Deslock+ dokáže a ako pracuje si spoločne priblížime v tejto prednáške.

 • Predstavenie 2FA riešenia ESET Secure Authentication   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2014: Future is TODAY
  Prečo by vám prednáška nemala uniknúť
  Spolu si predstavíme ultra silné a super jednoduché riešenie, ktoré vám pomôže „zabiť viac múch jednou ranou“ - ESET Secure Authentication.


  Anotácia:  
  ESET ako nadnárodná bezpečnostná firma sa v poslednom období intenzívne venuje aj vývoju riešení nesúvisiacich priamo s antivírusovou ochranou. Tieto riešenia však spadajú pod hlavičku širšieho vnímania bezpečnosti ako takej a majú za úlohu sťažiť útočníkom vo virtuálnom svete ich prácu.. Zle zvolené heslá, zapisovanie si na papier, používanie jedného hesla na všetky prístupy a mnohé iné, sú problémy s ktorými zápasí asi každá organizácia. Medzi produkty výrazne prispievajúce k riešeniu práve spomenutých problémov a následným neoprávneným prístupom do siete patrí aj ESET Secure Authentication.
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies