Staňte sa partnerom

Informácie o partnerovi

O AbbVie

AbbVie je medzinárodná biofarmaceutická spoločnosť zameraná na výskum a vývoj inovatívnych liekov. Vznikla v roku 2013, kedy sa oddelila od spoločnosti Abbott, pričom svojím menom aj hodnotami nadväzuje na spoločnú históriu. Misiou AbbVie je vyvíjať inovatívne lieky, ktoré riešia najzložitejšie zdravotné výzvy a významne zlepšujú kvalitu života pacientov na celom svete.

V súčasnosti sa lieky od AbbVie používajú na viac ako 75 ochorení a každoročne pomáhajú približne 50 miliónom pacientov vo viac ako 175 krajinách. Kľúčovými terapeutickými oblasťami zamerania sú imunológia, onkológia, neurológia a starostlivosť o oči, v ktorých má AbbVie najväčšiu dlhoročnú expertízu a najvyšší potenciál zlepšovať štandardy liečby, a ďalej produkty a služby z portfólia Allergan Aesthetics.

Spoločnosť zamestnáva viac ako 50 000 ľudí vo viac ako 70 krajinách vrátane Slovenska. Významnú časť prostriedkov vynakladá na výskum a vývoj, o čom svedčia výskumné centrá a výrobné závody v 20 krajinách sveta aj viac ako 55 miliárd USD investovaných do výskumu a vývoja nových liekov od založenia spoločnosti.

Okrem prinášania prelomových objavov sú pre AbbVie prioritou silné záväzky v oblasti spoločenskej zodpovednosti, environmentálnej udržateľnosti a firemného riadenia, a tiež prístup k svojim zamestnancom, pacientom a partnerom. Za svoje aktivity pravidelne získava celý rad globálnych ocenení za pracovné prostredie a diverzitu, dosiahnuté obchodné výsledky aj prínos v oblasti ESG cieľov. Na Slovensku sa dlhodobo radí medzi najlepších zamestnávateľov; za svoju firemnú kultúru získala opakovane ocenenie Kincentric Best Employer či certifikáciu Great Place to Work.

Pre viac informácií o AbbVie navštívte www.abbvie.sk alebo sledujte @abbvie na sociálnych sieťach LinkedIn, Facebook, Instagram, X (predtým Twitter) a YouTube.


 
Nastavenie súborov cookies