Stratégie eGovernmentu

Vždy je dobré mať plán. Plán túry vám pomôže nestratiť sa v horskom teréne, plán prestavby domu sa postará, aby trámy lícovali a okná pasovali.

To isté platí aj pre eGovernment. Dobrá stratégia eGovernmentu definuje kľúčové detaily, možnosti rozvoja, merateľné ukazovatele a finálny cieľ. V prípade Slovenska máme k dispozícií Národnú koncepciu informatizácie verejnej správy, ktorá bola prijatá v roku 2008 a o osem rokov neskôr, v roku 2016 doplnená.

Je dnes táto koncepcia užitočný plán cesty? Na túre alebo pri prestavbe sa niekedy stane, že sa zmenia podmienky a pôvodný plán treba upraviť, aby ich reflektoval. Cieľom panelu Stratégie eGovernmentu, ktorý sa bude konať 13. novembra od 13:30 je otvoriť diskusiu k Národnej koncepcii informatizácie verejnej správy. Ide o dokument, ktorý reflektuje aktuálnu situáciu a vie slúžiť ako plán, ktorý nás dostane na miesto určenia. Pripojte sa k diskusii o dokumente a prispejte k definícií správneho plánu eGovernmentu pre Slovensko.

V paneli budú diskutovať predstavitelia štátnej správy (Milan Andrejkovič, UPVII), súkromného sektora (Roman Tuchyňa, Microsoft) a IT asociácií (Marián Marek a Pavol Frič za ITAS, Gabriel Lachmann za Slovensko.digital)


Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným