Blog

Na jar online, na jeseň osobne!

Takpovediac zo dňa na deň sa spoločnosť musela prispôsobiť novej realite zapríčinenej vírusom COVID-19 a ITAPA nie je žiadnou výnimkou.

Lepšia a bezpečná ITAPA už 19. mája

O krok vpred budete na inovovanej, no najmä bezpečnej ITAPA. A žiaden vírus nás ani vás nezastaví. Nebudeme nič posúvať. Nebudeme celé mesiace čakať, čo sa stane. Našu budúcnosť formujeme v každom momente, už teraz.

Európa sa chce dostať medzi dátové veľmoci, podarí sa jej to?

Google, Facebook, Amazon, Microsoft, Alibaba, Tencent – čo majú tieto firmy spoločné? Dokážu úspešne získavať a spracovávať dáta. Dáta sa rýchlo stávajú cennou „surovinou“. Každoročne narastá objem dát, ktoré vytvoríme. V roku 2018 to bolo 33 zett…

Koronavírus v kybernetickom priestore

Index globálnej hrozby spoločnosti Check Point ukazuje, že kybernetickí zločinci využívajú záujem o globálnu epidémiu na šírenie škodlivej činnosti prostredníctvom niekoľkých spamových kampaní týkajúcich sa prepuknutia vírusu.

Päť tipov z Viedne, ako budovať mesto budúcnosti

Viedeň je dobré mesto na život. Pravidelne sa objavuje v v svetových rebríčkoch najlepších miest, v ktorých bývať a žiť. Vďaka čomu v roku 2019 predbehla napríklad aj austrálske Sydney, mesto, kde si každý deň v roku môžete ísť po práci zaplávať d…

Päť spôsobov, ako nám umelá inteligencia vie pomôcť bojovať s koronavírusom

Koronavírus je skutočne globálna epidémia, ktorá zasiahla do života väčšiny z nás. Pomôžu nám pri boji s koronavírusom nové technológie, alebo sme proti nemu zatiaľ bezmocní? Bude mať koronavírus podobne negatívny dopad ako predošlé pandémie?

Aké majú plány silné politické strany v oblasti digitalizácie Slovenska?

Ako v sobotu dopadnú parlamentné voľby? Nevieme. Vieme však, ako dopadla diskusia predstaviteľov politických strán na jesennom kongrese ITAPA 2019.

Ako môže krajina zarobiť na kybernetickej vojne?

Môže krajina zarobiť na kybernetickej vojne? Teda, normálna krajina, ktorá sa nechce živiť šírením ransomware a hackingom? Odpoveď je áno. Kybernetické útoky prinášajú veľké škody, ale investície do obrany podporujú podnikateľskú aktivitu. A na po…

Čo prinesie nové programovacie obdobie mestám a regiónom?

Viete, ktorá téma bola jednou z najdiskutovanejších na jesennom kongrese ITAPA 2019? Téma nového programovacieho obdobia.

Mesto budúcnosti

Aké bude mesto budúcnosti? Bude to temná vízia podobná mestu v Blade Runnerovi? Alebo bude udržateľné mesto bez emisií oxidu uhličitého, ako na CES v Las Vegas predstavila Toyota? Mesto plné autonómnych áut, robotiky a umelej inteligencie?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »