3 otázky, na ktoré ITAPA pozná odpoveď!

Ako každý rok na jeseň, aj tento krát sa koná kongres ITAPA, ktorý vám prinesie odpovede na tie najpálčivejšie otázky:

 
1. Aké sú najnovšie trendy digitalizácie na Slovensku a v zahraničí?

Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a Martina Lubyová, ministerka školstva budú hovoriť o strategickom smerovaní Slovenska. Inovácie z oblasti Európy predstavia Petr Očko z Ministerstva priemyslu a obchodu ČR, Fabio Pianesi z EIT Digital a Eckhardt Hohwieler, Fraunhoffer Institute. Daniel Gibbons a Kristína Londáková z The Behavioural Insights Team vám objasnia potenciál dátovej vedy pre verejný sektor. Andrew Green z OECD zhrnie, aký má dopad umelá inteligencia na trh práce.

 
2. Ako sa Estónsko, Izrael či Európska únia bránia proti kybernetickým útokom?

Vnútroštátne a medzinárodné kybernetické riziko stúpa priamoúmerne s ochrannými mechanizmami. To, aké sú politické reakcie na nové vznikajúce výzvy, ako zlepšiť legislatívny rámec kybernetickej bezpečnosti, ako a do akej miery to ovplyvní každodenný život jednotivca  priblíži Sergei Butenko, Yosi Aviram, Vladimir Radunović či Rastislav Janota.

 

3. Kde sú ľudia pre IT?

Vo svete IT je mužský element zastúpený v prevažnej miere. Iné sociálno-spoločenské skupiny však predstavujú zatiaľ nevyužitý potenciál, ktorý by do veľkej miery mohol obohatiť a zefektívniť sféry IT. Ženské zastúpenie v tejto oblasti už nie je až takou prekvapivou, aj keď stále veľmi aktuálnou a zaujímavou témou. Počuli ste však už o potenciály vysokofunkčného autizmu v IT? Práve o tom porozpráva Natália Šultysová, Petra Kotuliaková priblíži spôsob, akým by sme mohli využiť ženský potenciál v IT a Anna Záhorčáková predstaví konkrétne možnosti uplatnenia žien v tejto oblasti.Okrem týchto spíkrov je však program nabitý prednáškami, ktoré odprezentuje množstvo zaujímavých odborníkov v príťažlivom prostredí hotela Crowne Plaza. Registrujte sa ešte dnes. https://www.itapa.sk/10789-sk/registracia-na-kongres-itapa-2019/

Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným