Peter Balco

ATOS IT Solution and Services, Solution Design Architect
Peter Balco vyštudoval odbor rádioelektrotechnika a telemetrické systémy na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. DEA diplom a Ph.D. obhájil na C.E.M.-CNRS Montpellier, USTL II, France pre obor optoelektronika a optoelektronické systémy.

Je držiteľom Professional diploma in Management MBA level 1 Business school CUB, je členom The Open University UK. Má mnohoročné skúsenosti s riadením IT a TELCO prevádzkového prostredia ako i s dodávkou IT a TELCO projektov pre veľké medzinárodné organizácie.

Do Atos IT Solutions and Services s.r.o., v októbri 2018 ako Solution Design Architect zodpovedný za cloudové riešenia a služby.
Jeho úlohou je pokrývať aktivity súvisiace s portfóliom ServiceNow ako aj IT architektúrou pre oblasť inteligentných služieb. Zameriava sa na komponenty HR, CSM, ITSM, ITOM a bezpečnosť. Je certifikovaným auditorom pre ISO9000, ISO20000, ISO27000 držiteľom certifikátov PRINCE2 , ITIL, Togaf, BCM, BPM, P3O...

Od roku 2012 prednáša a vedie cvičenia na Fakulte manažmentu UK Bratislava, pre Projektový manažment vo FR, SK, EN jazykoch, Cloud computing, IT architektúra, Inovácie založené na metodike TRIZ.
 
 • Riadenie zmien v procese digitálnej transformácie organizácie   |   Jarná ITAPA 2022

  Digitálna transformácia je pre každú  organizáciu výzva, no na druhej strane  aj množina rizík, ktoré sú identifikované pred alebo v jej procese.
  Aby modernizácia, transformácia dopadla  úspešne, respektíve  bez vážnych problémov je potrebné okrem samotnej transformovanej organizácie zahrnúť do programu/projektu aj jej klientov, ktorí potrebujú pochopiť víziu transformovanej organizácie, pridanú hodnotu zmeny ako aj procesy a nástroje ktoré budú jej súčasťou. Spoločnosť Atos disponuje metodikou, ktorá je praxou overená a pomáha organizáciám pri napĺňaní ich transformačných cieľov.

  VIDEOZÁZNAM
   
  Prezentácia na stiahnutie
Prihláste sa na ITAPA EXPO 2022: Od Dubaja k Dunaju
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným