Andrej Aleksiev
Andrej Aleksiev je partnerom poradenskej skupiny Kreston Slovakia, v ktorej riadi oddelenie technológií a kybernetickej bezpečnosti. Po absolvovaní vysokej školy v Taliansku a doktorandského štúdia v Rusku sa vrátil naspäť domov na Slovensko, kde sa venuje informačným technológiám už vyše 13 rokov. Je ženatý, má 2 deti a okrem iného sa rád venuje etickému hackovaniu a využívaniu najmodernejších technológii v boji proti kybernetickým útokom. Ako filantrop podporuje aj aktivity mimo svoju profesiu, ako napríklad postavenie bronzovej sochy Bratislavského velikána W. Kempelena v životnej veľkosti v Bratislave.
-
Už sa nemôžeme vyhovárať. Vieme na čom sme. | Jesenná ITAPA 2023
V ére, keď si digitálne vírusy vyberajú svoje ciele s rovnakou neúprosnosťou ako ich biologickí náprotivkovia, stáva sa zdravotnícke prostredie bojovým poľom neviditeľnej vojny. Táto prezentácia vás zavedie do epicentra kybernetickej obrany, kde sa súboj o zdravie pacientov neodohráva len v operačných sálach, ale aj v digitálnych databázach plných citlivých údajov. -
DISKUSIA „Ako posunúť české a slovenské zdravotníctvo vpred?" | Jesenná ITAPA 2022
Akým výzvam čelí české a slovenské zdravotníctvo? Sú na tom naše krajiny podobne? Riešime obdobný typ problémov a výziev? Ako sa pozeráme v priestore ČR a SR na rozvojové príležitosti a kam naše krajiny smerujú v rozvoji zdravotníctva.
ROBERT BABEĽA, MZ SR: "Česká republika sa pre Slovensko stala v niektorých oblastiach zdravotníctva dôležitým benchmarkom a zároveň aj vyspelejším partnerom, ktorého by sme mali chcieť dobehnúť a napokon s ním držať krok. K tomu však budú potrebné nielen investície, no hlavne kontinuita v nastavených zmenách.“
MARIE MARSOVÁ, AGEL: "Nevyhnutným predpokladom toho, aby sa naše zdravotnícke zariadenia rozvíjali v súlade s víziou technologicky vyspelého zdravotníctva sú dáta, ich dostupnosť, spracovanie a štruktúrovanosť."
Robert Babeľa, Ministerstvo zdravotníctva SR
Jakub Rybár, AGEL
Andrej Aleksiev, Kreston Slovakia
VIDEOZÁZNAM
-
DISKUSIA "Kybernetická bezpečnosť" | Jesenná ITAPA 2022
PETR DIVIŠ, DELL TECHNOLOGIES: "Riešenia ochrany údajov – Ako pripraviť vašu spoločnosť na obnovu po úspešnom útoku ransomware. Zameriame sa na povinné kroky, ktoré pomôžu spoločnosti v primeranom čase sa zotaviť.“
ANDREJ ALEKSIEV, TUFIN: "Ignorovaním bezpečnostných rizík si koledujeme o ekonomické straty v astronomických hodnotách a vytvárame Slovensku kybernetický dlh."
Petr Diviš, Dell Technologies
Diana Legdanová, Security Governance expert
Daniel Chromek, Chief Information Security Officer
Anton Horváth, audítor kybernetickej bezpečnosti
Andrej Aleksiev, TUFIN
VIDEOZÁZNAM -
Moderuje: Andrej Aleksiev | Jesenná ITAPA 2022
-
IGNITE SESSION: Žijeme na kybernetický dlh | Jesenná ITAPA 2022
-
DISKUSIA "Architektúra digitálneho štátu" | Jesenná ITAPA 2022
Architektúra informačného systému verejnej správy je už zastaralá. Ako by mala vyzerať nová? Diskusia o Ústrednom portáli verejnej správy 3.0.
PATRIK PLACHÝ, RED HAT: ,,Proč by se vlády měly zaměřit na automatizaci IT, nyní i v budoucnu."
VLADIMÍR BEDNÁR, MF SR: "S architektúrou treba začať od základov. Prvoradá je konsolidácia systémov."
DISKUSIA
Andrej Aleksiev, TUFIN
Vladimír Bednár, MF SR
Peter Kopáč, MIRRI
Patrik Plachý, RED HAT
Pavel Karel, NASES
VIDEOZÁZNAM -
AI – nezmeškajme ďalší vlak! | Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?
Pokrok v umelej inteligencii je neuveriteľne rýchly - rastie tempom blízkym exponenciálu. Adoptovanie týchto algoritmov do každodenného života bude rovnako bežné ako mať internet v domácnosti. Tí, ktorí nebudú na zmenu pripravení, dopadnú ako Blockbuster, NOKIA alebo ako samotný Commodore.
VIDEOZÁZNAM -
Útok čakajte odvšadiaľ | Medzinárodný kongres ITAPA 2020
Nie je žiadnym tajomstvom, že dnešné kybernetické útoky sú cielené a sofistikované. Ak ponecháte čo i len jeden bod vstupu zraniteľným voči kybernetickému útoku, ohrozíte tak celú vašu organizáciu. Počas našej prezentácie Vám ukážeme spôsob, ako vám vieme pomôcť v procese prevencie kybernetických útokov.
Videozáznam -
O zabezpečení organizácie | Jarná ITAPA 2020
Zákazník investoval nemalé prostriedky do kybernetickej bezpečnosti. A mal celkom pochopiteľne dobrý pocit z vysokej úrovne zabezpečenia. Až dokiaľ hackerský útok neprišiel cez smart ovládač akvária v kancelárii....
Skutočnosť je totiž taká, že súčasné útoky majú viacvektorovú formu. Útočníci systematicky testujú vyspelosť obranného perimetra a hľadajú zabudnuté dvierka. Tak, ako sa prostredie vo firme stáva čoraz viac digitálne prepojeným, tak prudko rastú možnosti pre útočníkov. Vyskúšajú napadnúť webstránku, tá má väčšinou dobré zabezpečenie. A čo takto on-line predaj? Alebo možno firemné videokonferencie majú slabšiu ochranu? Alebo zamerať sa na pracovnú stanicu zamestnanca, ktorý je na homeoffice? Alebo snáď ovládanie osvetlenia v budove je slabo zabezpečené!
Každá reťaz je len tak silná ako jej najslabšie ohnivko. Aj veľké prostriedky investované do kybernetickej ochrany môžu byť takmer zbytočné, ak sa „zabudne“ na čo i len jeden málo významný informačný systém, ktorý má za úlohu nerobiť nič iné, len udržiavať správnu teplotu akvária...
V prezentácii na príklade zákazníka ukážeme, ako postupuje typický viacvektorový útok a ako vyhľadáva najslabšie miesta obrany. Ale najmä ukážeme, ako budovať architektúru odolnú voči takýmto útokom. A ako sa efektívne brániť, keď už útok nastane.
Videozáznam
-
Diskusia | Jarná ITAPA 2020
-
Bezpečnosť v cloude a multicloude | Medzinárodný kongres ITAPA 2019
Dnes sú trendy v používaní cloudu nezvratné. Dokonca aj na miestach, kde by sme takéto riešenia neočakávali, odovzdávame dôveru tretím stranám. Ako sa môžeme zabezpečiť v prípade cloudových riešení bez toho, aby sme stratili prehľad o bezpečnosti? Vyskúšajte funkciu Multicloud.
Videozáznam -
Výročný okrúhly stôl | Medzinárodný kongres ITAPA 2019
Prezentácia poskytne komplexný pohľad na kohéznu politiku po roku 2021. V príspevku sa dozviete, ako budú prebiehať negociácie k novému viacročnému finančnému rámcu, aké zjednodušenia prinesie, čo nás čaká v najbližšom období. Dozviete sa tiež o cieľoch a prioritách Európskej komisie a o možnostiach kumulovania viacerých zdrojov financovania.
Videozáznam -
Ako to vidíme my | Medzinárodný kongres ITAPA 2019
Svet kybernetického priestoru je veľmi dynamický a relatívny. Hrozby môžu vznikať a miznúť v časoch a na miestach, ktoré sa nám môžu zdať nepravdepodobné. Jediným spôsobom, ako sa chrániť, je predvídať ďalší útok útočníkov. Čo robíme? Aké sú budúce trendy?
Videozáznam -
DISKUSIA: Okrúhly stôl | Jarná ITAPA 2019
-
7. generácia útokov a bezpečnost slovenského internetu | Jarná ITAPA 2019