Staňte sa partnerom

DISKUSIA "Architektúra digitálneho štátu"

/ Prednáška
Architektúra informačného systému verejnej správy je už zastaralá. Ako by mala vyzerať nová? Diskusia o Ústrednom portáli verejnej správy 3.0.

PATRIK PLACHÝ, RED HAT: ,,Proč by se vlády měly zaměřit na automatizaci IT, nyní i v budoucnu."

VLADIMÍR BEDNÁR, MF SR: "S architektúrou treba začať od základov. Prvoradá je konsolidácia systémov."

DISKUSIA
Andrej Aleksiev, TUFIN 
Vladimír Bednár, MF SR 
Peter Kopáč, MIRRI 
Patrik Plachý, RED HAT
Pavel Karel, NASES 

VIDEOZÁZNAM

Andrej Aleksiev

Kreston Slovakia
Andrej Aleksiev je partnerom poradenskej skupiny Kreston Slovakia, v ktorej riadi oddelenie technológií a kybernetickej bezpečnosti. Po absolvovaní vysokej školy v Taliansku a doktorandského štúdia v Rusku sa vrátil naspäť domov na Slovensko, kde sa venuje informačným technológiám už vyše 13 rokov. Je ženatý, má 2 deti a okrem iného sa rád venuje etickému hackovaniu a využívaniu najmodernejších technológii v boji proti kybernetickým útokom. Ako filantrop podporuje aj aktivity mimo svoju profesiu, ako napríklad postavenie bronzovej sochy Bratislavského velikána W. Kempelena v životnej veľkosti v Bratislave.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Pavel Karel

NASES
Pavel Karel absolvoval vysokoškolské štúdium na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a taktiež postgraduálne štúdium na prestížnej Ecole des ponts ParisTech vo Francúzsku. Po jeho pôsobení v Ústave technickej kybernetiky Slovenskej akadémie vied na pozícii systémového špecialistu nastúpil do Tatra banky, kde strávil značnú časť svojej kariéry ako riaditeľ Odboru IT a niekoľko rokov bol aj členom jej predstavenstva. Ako biznis konzultant pracoval pre spoločnosť IBM, v ktorej riadil mnohé, aj medzinárodné projekty. Posledných 10 rokov konzultačné služby poskytoval vo vlastnej firme Fairdyne. Vďaka jeho dlhoročným skúsenostiam s budovaním, prevádzkou a skvalitňovaním poskytovania elektronických…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Vladimír Bednár

Ministerstvo financií SR
Vladimír Bednár pôsobí ako generálny riaditeľ sekcie informačných technológii, Ministerstva financií. Zároveň pôsobí vo viacerých dozorných a správnych radách subjektov v pôsobnosti rezortu financií. Je hlavným lídrom reformy riadenia rezortného IT. Od roku 2018 pôsobil vo viacerých manažérskych a expertných postoch Ministerstva financií, Magistrátu mesta Bratislava a Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby. Predtým pôsobil v súkromnom sektore ako konzultant pre verejný a súkromný sektor najme v GIS a Finančných IT systémov. Vyštudoval Medzinárodne vzťahy a Geodéziu kartografiu a kataster.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Peter Kopáč

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR
Pôsobí od marca 2022 na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie ako generálny riaditeľ Sekcie informačných technológií verejnej správy, ktorá zodpovedá za smerovanie štátneho IT na Slovensku. Pred nástupom do štátnej služby pôsobil vo verejnej správe od roku 2007, spočiatku na technických, neskôr na manažérskych pozíciách. V minulosti zastával pozíciu prezidenta združenia EUNIS SK a na svojej úrovni vytvoril viaceré prierezové skupiny, ktoré otvorili komunikáciu a kooperáciu medzi IT komunitami na vysokých školách na Slovensku. Stál pri vzniku národnej akademickej federácie identít safeID a jej zapojenia do celosvetovej interfederácie eduGAIN. Vyštudoval informatiku so zameraním na distribuované výpočty na Fakul…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Patrik Plachý

RED HAT
Patrik Plachý začal ako vývojár v C a potom v C ++, Pascal a Python. Neskôr programoval moduly pre Oracle Database a prešiel k návrhu kódu pre Backendy. Pomáhal zákazníkom zavádzať Enterprise systémy a v posledných rokoch sa zameriaval na systémy Linux, práce s Clusterware a High Availability. V súčasnej dobe je zamestnaný ako Senior Solution Architect v Red Hat, kde sa špecializuje na oblasť kontajnerového vývoja a jeho nasadenia pre zákazníkov v ČR a SK.  
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies