Miesto plastu ľudská dlaň

Bezpečnosť je dnes jednou z hlavných tém, o ktorej sa v našej spoločnosti čoraz častejšie diskutuje. Zhoršujúca sa situácia v Európe núti všetky vlády, ale i súkromné subjekty premýšľať nad jednoduchým a účinným riešením bezpečnosti, ktoré by dokázalo s istotou poskytnúť prístupy iba oprávneným osobám. Je vcelku jedno, či ide o obranu proti nebezpečenstvu terorizmu, priemyselnej špionáži, alebo len ochranu vlastného domu a majetku.

Spoločnosť Fujitsu tieto trendy pozorne sleduje a ponúka svoje efektívne riešenie na biometrickej báze - PalmSecure. Vďaka novej technológii, ktorá dokáže rozpoznať jedinečný obrazec krvného riečiska  v dlani ľudskej ruky, je teraz možné jednoznačne a oveľa bezpečnejšie overovať totožnosť človeka pri jeho vstupe do zamestnania, priamo pri jeho počítača, alebo napríklad i pri bežnom odomykaní domových dverí. Overenie prebieha počas niekoľkých sekúnd, je bezkontaktné, realizované jednoduchým pridržaním ruky nad snímačom.

Obraz ciev je u každého človeka jedinečný a je takmer nemožné ho sfalšovať. Cievy totiž obsahujú veľké množstvo jedinečných a nezameniteľných znakov, podľa ktorých je možné jednotlivé osoby rozlíšiť. U tejto technológie sú úplne eliminované základné problémy  so stratami prístupových kariet, alebo zabudnutými heslami, prípadne poskytnutím hesiel neoprávneným osobám. Užívatelia PalmSecure totiž nosia svoje identifikačné údaje neustále so sebou a ich strata je za bežných podmienok nemožná.


Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným