Inteligentné zdravotníctvo

Moderné technológie prenikajú do všetkých oblastí nášho života. Zdravotníctvo nie je výnimkou.  Technológie tu vedia  napríklad zjednodušiť prístup k údajom pacientov alebo pomôcť efektívnejšie využívať jednotlivé nástroje zdravotníctva.

Na kongrese ITAPA bude téme inteligentného zdravotníctva venovaný 12. november. Aké témy Vás čakajú?

V príspevkoch Jána Tomášik, NCZI a Jána Mikolaj, Asseco sa dozviete viac o implementácii eZdravie. Zuzana Švecová, Cisco predstaví ďalšie možné príklady digitalizácie zdravotníctva. Ako efektívne využívať zdravotnícke dáta? A ako je na tom v tejto oblasti Slovensko? V prezentácii venovanej DRG (diagnosis-related-group) na to zodpovie Miriam Lapuníková z Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. S ekonomickými hodnoteniami v zdravotníctve je úzko prepojená dátová ekonomika v zdravotníctve. Ako vplývajú priame a nepriame náklady na vybranú diagnózu na rozhodovanie v systéme zdravotnej starostlivosti? Tieto otázky rozoberie vo svojej prezentácii Róbert Babeľa z Ústavu zdravotníckych disciplín VŠZaSP sv. Alžbety. Dátové analýzy v konkrétnych medicínskych prípadoch nám predstavia Vladimír Mičieta, Medtronic a Jozef Benčík, SAS Slovensko.

Digitalizácia procesov, efektívne využívanie zdravotníckych dát a ich využitie v konkrétnych prípadoch – tieto témy na Vás čakajú 12. novembra na kongrese ITAPA v priestoroch hotela Crowne Plaza.


Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným