Staňte sa partnerom

Ekotech: Inovácie pre Zelenú Budúcnosť

Naša budúcnosť nám nie je ľahostajná. ITAPA GREEN otvára diskurz o udržateľnosti prírodných zdrojov, potrebe inovovať v oblasti green technológií a zároveň chce viesť k uvedomelejšiemu postoju o ochrane našej planéty.

Posledný deň Jesennej ITAPA - 23. novembra 2023 v Hotel Crowne Plaza - bude venovaný práve zeleným témam.

Prečo ITAPA GREEN?

Európska zelená dohoda (European Green Deal) je prvou prioritou súčasnej Európskej komisie pod vedením predsedníčky Ursuly von der Leyen. Predstavuje plán na zelenú transformáciu hospodárstva Európskej únie v záujme udržateľnej budúcnosti. Na akej ceste je Slovensko? Vieme zabezpečiť efektívny tok energetických zdrojov a úsporu energií? Aké inovácie, technológie a nástroje vieme zapojiť do procesov zelenej zmeny? A akú úlohu pri tomto procese zohráva štát? Na všetky tieto otázky vám zodpovedia spíkri v našich prednáškach a diskusiách.

Aké témy a spíkri vás čakajú?

Podujatie slávnostne otvorí, prezident IT Asociácie Slovenska a predseda európskeho digitálneho inovačného hubu Slovenské centrum digitálnych inovácií Emil Fitoš. 

V obľúbenom formáte 1on1 dostáva priestor priblížiť priority Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Taraba. 

O energetickej efektívnosti a úspore energií za pomoci inteligentných meracích prístrojov, ktorých dáta umožňujú lepšie optimalizovať procesy v energetike bude prednášať Peter Chochol zo spoločnosti Sféra. V spoločnej diskusii, spolu s Andrejom Jurisom z URSO, Petrom Balážom z Digital Power Slovakia a Michalom Ilovičom zo SIEA budú rozprávať o inovatívnych riešeniach a moderných technológiách, vďaka ktorým bude možné zlepšiť hospodárenie s energiou.

O tom, či dostatočne využívame potenciál cirkulárnej ekonomiky bude prednášať Maroš Finka z STU. Ten predstaví aj novo vzniknuté konzorcium Smart Innovation and Transfer Consoritum Slovakia. Radoslav Mizera zo Solved porozpráva o digitálnej transformácii ekosystémov a Milan Koreň z Technickej univerzity Zvolen priblíži koncept trojrozmerného digitálneho lesa. Partnerom tohto panelu je spoločnosť MIM a jeho zástupca, Matej Šiškovič, bude súčasťou spoločnej diskusie.

V obľúbenom formáte 1on1 dostáva priestor priblížiť priority Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Taraba.

Podujatie ITAPA Green zakončujeme formátom ITAPA OPEN TALK, kde sa zameriame na technológie pre zelenú budúcnosť. Kto sú nositelia boja proti klimatickej kríze a aké prostriedky v tomto boji môžeme využiť? Diskutovať budú Emil Fitoš za SCDI a Norbert Kurilla, poradca prezidentky SR.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies