Staňte sa partnerom

Peter Kopáč

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, generálny riaditeľ, Sekcia informačných technológií verejnej správy
Pôsobí od marca 2022 na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie ako generálny riaditeľ Sekcie informačných technológií verejnej správy, ktorá zodpovedá za smerovanie štátneho IT na Slovensku. Pred nástupom do štátnej služby pôsobil vo verejnej správe od roku 2007, spočiatku na technických, neskôr na manažérskych pozíciách.

V minulosti zastával pozíciu prezidenta združenia EUNIS SK a na svojej úrovni vytvoril viaceré prierezové skupiny, ktoré otvorili komunikáciu a kooperáciu medzi IT komunitami na vysokých školách na Slovensku. Stál pri vzniku národnej akademickej federácie identít safeID a jej zapojenia do celosvetovej interfederácie eduGAIN. Vyštudoval informatiku so zameraním na distribuované výpočty na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.
 • DUELANTI   |   Jesenná ITAPA 2022
  VLADIMÍR BEDNÁR, MF SR: ,,Koordinovanie nie je riadenie. Prečo sme presvedčení, že dokážeme riadiť, ak nepoznáme potreby rezortov?"

  VIDEOZÁZNAM
 • DISKUSIA "Architektúra digitálneho štátu"   |   Jesenná ITAPA 2022
  Architektúra informačného systému verejnej správy je už zastaralá. Ako by mala vyzerať nová? Diskusia o Ústrednom portáli verejnej správy 3.0.

  PATRIK PLACHÝ, RED HAT: ,,Proč by se vlády měly zaměřit na automatizaci IT, nyní i v budoucnu."

  VLADIMÍR BEDNÁR, MF SR: "S architektúrou treba začať od základov. Prvoradá je konsolidácia systémov."

  DISKUSIA
  Andrej Aleksiev, TUFIN 
  Vladimír Bednár, MF SR 
  Peter Kopáč, MIRRI 
  Patrik Plachý, RED HAT
  Pavel Karel, NASES 

  VIDEOZÁZNAM

 • DISKUSIA na tému novej architektúry digitálneho štátu   |   Jarná ITAPA 2022
  Diskusiu moderuje Ján Suchal, Slovensko.Digital.

  Jozef Benčík: 
  „Cesta k skutočne digitálnemu štátu vedie cez agilnú infraštruktúru. Vďaka nej bude možné rýchlejšie implementovať riešenia do sveta verejnej správy.“

  VIDEOZÁZNAM
 • Od papierových formulárov k proaktívnej elektronickej službe štátu   |   Jarná ITAPA 2022
  Cesta od „papierovej mašinérie“ ku modernému štátu využívajúcemu potenciál elektronizácie je dlhá, tŕnistá a Slovensko je na nej už takmer desať rokov. Spoločne sa pozrieme na to, ako táto cesta vyzerá, kde sa na nej nachádzame, a spomenieme viacero veľmi zaujímavých prekážok a komplikácií, na ktoré sme ako krajina narazili. Taktiež bližšie preskúmame, čo z realizačného hľadiska obsahuje služba, založená na princípe životných situácií.

  VIDEOZÁZNAM
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies