Staňte sa partnerom

Patrik Plachý

RED HAT, Senior Solution Architect
Patrik Plachý začal ako vývojár v C a potom v C ++, Pascal a Python. Neskôr programoval moduly pre Oracle Database a prešiel k návrhu kódu pre Backendy. Pomáhal zákazníkom zavádzať Enterprise systémy a v posledných rokoch sa zameriaval na systémy Linux, práce s Clusterware a High Availability. V súčasnej dobe je zamestnaný ako Senior Solution Architect v Red Hat, kde sa špecializuje na oblasť kontajnerového vývoja a jeho nasadenia pre zákazníkov v ČR a SK.
 
 • Komplexné využitie umelej inteligencie   |   Jesenná ITAPA 2023
  Komplexné využívanie umelej inteligencie si vyžaduje širokú spoločenskú a politickú akceptáciu. Dôvera v technológiu je kľúčovým kritériom. V odvetviach, ako je napríklad finančný priemysel, ktorý musí spĺňať vysoké regulačné požiadavky, sa veľa hovorí o používaní dôveryhodnej AI. Stratégie, technológie a riešenia s otvoreným zdrojovým kódom budú zohrávať dôležitú úlohu pri implementácii vhodných scenárov AI.
 • DISKUSIA "Bližšie k oblakom - príležitosti, ktoré prináša CLOUD"   |   Jesenná ITAPA 2023
 • DISKUSIA "Autentifikácia v digitálnom štáte"   |   Jesenná ITAPA 2022
  Úzkym hrdlom služieb moderného štátu je autentifikácia a autorizácia. Nedarí sa radikálne zvyšovať počet používateľov služieb eGov. Nie je autentifikácia a autorizácia príliš rigidná? Nedá sa to urobiť viac userfriendly? 

  PATRIK PLACHÝ, RED HAT: "Centralizovaná správa identit je klíčová."

  Ladislav Kovár, MIRRI
  Ján Bučkuliak, Úrad vlády SR
  Pavol Frič, DITEC 
  Radovan Ako, CRIF
  Patrik Plachý, RED HAT 
  Ľubor Illek, Slovensko.Digital 

  VIDEOZÁZNAM
 • 1on1: Veřejný sektor se „otevírá“ od převážně pasivních uživatelů k aktivním přispěvatelům   |   Jesenná ITAPA 2022
  Pandemie testovala odhodlání mnoha podniků. Mnoho z nich se dokázalo rychle přizpůsobit a vytvořit nové flexibilní a bezpečné infrastruktury, které usnadnily práci na dálku ve velkém, ale byly některé, které s přechodem bojovaly. Organizace veřejného sektoru si na druhé straně nemohou dovolit padnout. Zodpovídají za poskytování základních služeb, jako je zdravotnictví, školství, sociální zabezpečení a nespočet dalších oblastí veřejné správy a politiky. Mnoho služeb, jako je zdravotnictví, nadále funguje na plnou kapacitu a zároveň přidává nové digitální funkce, jako je monitorování.

  Open source byl nástrojem pro organizace veřejného sektoru při implementaci otevřených hybridních cloudových a multi-cloudových strategií na podporu modernizace a kulturních změn s cílem řešit zvýšené politické obavy týkající se uzamčení a přenositelnosti. Spolupráce pomáhá řídit iniciativy v oblasti digitálního zdraví v jedné zemi a zároveň pomáhá poskytovat nové služby právním orgánům v jiné zemi. Probíhá také velký program veřejného cloudu, který zcela změní tvář veřejných financí a investic v členské zemi EU. Celý tento proces je postaven na otevřených řešeních, které umožňují organizacím veřejného sektoru nasazovat hybridní cloudové infrastruktury a organizovat kontejnerové aplikace za účelem vytváření nových digitálních platforem a služeb.
 • 1on1: Rozvoj moderných služieb prevádzkovaných v hybridnom cloudovom prostredí   |   Jesenná ITAPA 2022
  Skupina ČEZ sa v r. 2020 rozhodla pre digitálnu transformáciu svojich služieb. Do 2 rokov dokázala zaviesť viac ako 140 aplikácii do cloudového prostredia. Súčasťou zavádzania cloudových služieb bola aj tvorba zásad pre písanie a prevádzku kontajnerových aplikácii. 

  Moderuje: Patrik Plachý, RED HAT
  Hosť: Lukáš Záruba, ČEZ ICT Services, a.s.

  VIDEOZÁZNAM
 • DISKUSIA "Architektúra digitálneho štátu"   |   Jesenná ITAPA 2022
  Architektúra informačného systému verejnej správy je už zastaralá. Ako by mala vyzerať nová? Diskusia o Ústrednom portáli verejnej správy 3.0.

  PATRIK PLACHÝ, RED HAT: ,,Proč by se vlády měly zaměřit na automatizaci IT, nyní i v budoucnu."

  VLADIMÍR BEDNÁR, MF SR: "S architektúrou treba začať od základov. Prvoradá je konsolidácia systémov."

  DISKUSIA
  Andrej Aleksiev, TUFIN 
  Vladimír Bednár, MF SR 
  Peter Kopáč, MIRRI 
  Patrik Plachý, RED HAT
  Pavel Karel, NASES 

  VIDEOZÁZNAM

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies