Staňte sa partnerom

DISKUSIA: V akej krajine chceme, aby žili naše deti?

/ Prednáška
Je Slovensko odsúdené na to byť perifériou Európy, alebo vieme pozitívne prekvapiť? V akej krajine chceme, aby žila ďalšia generácia? Ako by malo Slovensko v EÚ vyzerať o päť, desať či dvadsať rokov? Čo by mali byť naše hlavné ciele? Existuje tu všeobecná zhoda, alebo sa predstava o tom zásadne líši?

Diskutujúci:
Michaela Kršková, Úrad vlády SR
Jozef Masarik, Univerzita Komenského v Bratislave
Henrich Krejčí, SPP
Svetlana Síthová, MŠVVaŠ SR
Pavol Šajgalík, SAV
Vladimír Šucha, UNESCO

VIDEOZÁZNAM




 

Vladimír Šucha

Zastúpenie Európskej komisie v SR
Vladimír Šucha je od roku 2022 vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. V roku 2021 bol vyslaný EK do UNESCO v Paríži a predtým, od roku 2012, riadil vedecký a poznatkový servis Európskej komisie - Spoločné výskumné centrum. V rokoch 2006-2012 pôsobil ako riaditeľ na generálnom riaditeľstve pre vzdelávanie a kultúru EK. Pred príchodom do Európskej komisie bol na viacerých pracovných pozíciách spojených s európskymi a medzinárodnými politikami. V rokoch 2005-2006 zakladal Agentúru na podporu výskumu a vývoja v Bratislave. V rokoch 2000-2004 bol členom slovenského tímu, ktorý v Bruseli vyjednával vstup Slovenska do EÚ. Paralelne sa venoval vedeckej a pedagogickej práci na Slovensku a viacerých miestach vo svete. Publikoval viac a…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Pavol Šajgalík

Slovenská akadémia vied
Prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc., je od roku 2015 predsedom Slovenskej akadémie vied. Jeho vedecké zameranie je výskum a vývoj neoxidovej a oxidovej vysoko výkonnej keramiky. Hlavným záujmom jeho výskumu sú vzťahy medzi mikroštruktúrou a mechanickými vlastnosťami týchto materiálov. Bol prezidentom Európskej keramickej spoločnosti, je členom Americkej i Japonskej keramickej spoločnosti, je zvolený člen World Academy of Ceramics. Je autorom viac ako 230 vedeckých článkov.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Svetlana Síthová

štátna tajomníčka, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
Mgr. Svetlana Síthová je špeciálna pedagogička, ktorá sa dlhodobo venuje deťom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Má bohaté praktické skúsenosti, ktorá nadobudla v centre pre deti a rodiny, v špeciálnej materskej a základnej škole, ako aj v praktickej škole. Okrem toho v minulosti pôsobila na strednej odbornej škole, ako aj v centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Vyučovala tiež na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, kde sa venovala odborom špeciálna pedagogika a pedagogika osôb s poruchami učenia. Je autorkou a spoluautorkou viacerých odborných štúdií v oblasti špeciálnej pedagogiky a vzdelávania žiakov so špeciálnymi potrebami. Je víťazkou kategórie Mladý talent poradenstva (2…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Michaela Kršková

Úrad vlády SR
Michaela Kršková je prvým Chief Innovation Officer slovenskej vlády. Ako generálna riaditeľka Sekcie výskumu, vývoja a inovácií na Úrade vlády je zodpovedná za medzirezortnú koordináciu inovačnej politiky a implementáciu reforiem a investícií komponentu 9 Plánu obnovy, ktoré majú za cieľ revitalizovať slovenský inovačný ekosystém a zjednodušiť a stransparentniť financovanie slovenskej vedy a výskumu.  V minulosti Michaela spoluzakladala najväčší slovenský fond venture kapitálu, Neulogy Ventures, v rámci ktorého spolupracovala s mnohými úspešnými inovatívnymi firmami. Bola spoluzakladateľkou súťaže Startup Awards (dnes FTRNW), ktorá hrala dôležitú rolu v rozvoji slovenského inovačného ekosystému a ktorej účastníci majú dnes spoločne kumu…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Jozef Masarik

Univerzita Komenského v Bratislave
Prorektorom UK je od februára 2019. Pred nástupom na post prorektora bol prodekanom a neskôr dekanom Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. Osem rokov je predsedom predsedníctva Agentúry na podporu výskumu a vývoja. Je aktívnym vedcom v oblasti jadrovej a subjadrovej fyziky a ich aplikácií v kozmickom a geofyzikálnom výskume. Viedol množstvo domácich aj zahraničných projektov, dlhodobo pôsobil na popredných univerzitách a výskumných inštitúciách v Európe a USA.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Odporúčaní spíkri

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies