Staňte sa partnerom

Umelá inteligencia už nie je sci-fi

Tajomná „entita“. Všimli ste si ako na nás dýcha z každého kúta? Stretávame sa s ňou už vlastne na každom kroku – doma nám niekto „sám“ rozsvieti byt, v práci nám nenápadne pomáha plniť úlohy, v rámci voľného času nás pošle zabaviť na to správne miesto.

Veru áno, umelá inteligencia sa už stihla stať bežným pracovným nástrojom a súčasťou nášho každodenného života. Je to úkaz, ktorý už vlastne sám o sebe prestal budiť údiv. Teraz sa skôr sústredíme na to, ako ho ešte viac začleniť do rutiny všedných dní. A tak si na praktické ukážky jej využitia posvieti panel „Umelá inteligencia“, ktorý je naplánovaný na poobedie prvého kongresového dňa. Ako umelú inteligenciu skrotiť vo svoj prospech vám ukážu napríklad zástupcovia spoločností ICZ Slovakia (EMPATICS project), SAS (z pohľadu svetového lídra analytiky), Sféra (predstaví konkrétnu aplikáciu a živú ukážku ako možno využiť umelú inteligenciu pri riešení porúch v priemysle), či DXC Technology (s umelou inteligenciou, ktorá radí, ale vie aj riadiť). Nezabudneme ani na pohľad akademického sektora, o ktorom účastníkov informuje dekanka FIIT STU Mária Bieliková.

To, že má umelá inteligencia nezastupiteľné miesto aj pri analýze dát, je neodškriepiteľný fakt. Úvodný plenárny panel prvého dňa kongresu Umelá inteligencia a dáta sa preto pozrie na tento fenomén z pohľadu strategického a legislatívneho rámca pre dáta a ich pohyb v EÚ. Tiež však bude riešiť otázku tzv. všeobecnej/silnej umelej inteligencie ako jednej z vetiev jej výskumu, ktorej cieľom je vytvoriť univerzálny systém použiteľný vo všetkých doménach a ktorá ostáva stále jednou z najväčších výziev výskumu v tejto oblasti.

O tejto problematike prídu porozprávať viacerí zahraniční hostia, medzi nimi aj Alessandro Annoni a Yvo Volman z Európskej komisie alebo Hartmut Schultze z Hewlett Packard Enterprise, ktorý sa zameria na biomedicínu). Chýbať nebudú ani domáci spíkri, z ktorých spomeňme napr. Juraja Bezděku (Sféra) s témou Umelá inteligencia ako liek na všetko. Spasiteľ a zároveň hrozba civilizácie, či Mareka Havrdu (GoodAI) s prednáškou „Všeobecná umelá inteligencia“.

 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies