Staňte sa partnerom

Marek Antal

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR , štátny tajomník

Svoju kariéru začal vo VSŽ Košice ako programátor. Neskôr sa stal manažérom na rôznych pozíciách so zodpovednosťou za IT systémy, pričom mnohé z nich úspešne fungujú dodnes. Po bohatej skúsenosti sa rozhodol vybudovať nové IT spoločnosti v Košiciach. Najprv to bol košický Ness KDC a neskôr spoločnosť GlobalLogic, ktorá bola zacielená na zákazníkov po celom svete. V tomto vysoko konkurenčnom prostredí sa podarilo vytvoriť veľa nových pracovných miest a fungujúci model IT Valley, kde sa stal predsedom dozornej rady. Vďaka svojej 20-ročnej kariére v manažérskych pozíciách v medzinárodnom prostredí mal možnosť cestovať, čo ho naučilo veľa o sebe a najmä o tom, že Slovensko má na viac.

 

 • Diskutujúci ITAPA Open Talk   |   Jarná ITAPA 2021
  Verejná  diskusia v rámci podujatia jarná ITAPA 2021 ponúkne pohľad politikov aj odborníkov na potrebné reformy Slovenska. Prispeje schválený Plán obnovy k zásadným reformám slovenskej ekonomiky a spoločnosti? Podarí sa plán pretaviť do reality? A aká by mala byť ambícia politikov a odborníkov v snahe posunúť Slovensko do pozície stredoeurópskeho tigra? V rámci Open Talk budeme otvorene hovoriť o  reformách, ekonomike, spravodlivosti a spoločenských zmenách.
 • ITAPA Open Talk: Plán vs. realita obnovy Slovenska   |   ITAPA Open Talk
  Verejná  diskusia v rámci podujatia Jarná ITAPA 2021 ponúkne pohľad politikov aj odborníkov na potrebné reformy Slovenska. Prispeje schválený Plán obnovy k zásadným reformám slovenskej ekonomiky a spoločnosti? Podarí sa plán pretaviť do reality? A aká by mala byť ambícia politikov a odborníkov v snahe posunúť Slovensko do pozície stredoeurópskeho tigra? V rámci Open Talk budeme otvorene hovoriť o  reformách, ekonomike, spravodlivosti a spoločenských zmenách.

  Diskusiu moderuje Zuzana Kovačič Hanzelová.  
 • Ako si odomknúť dvere do digitálnej Európy   |   Jarná ITAPA 2021
  Európska komisia predstavila svoju víziu a ciele budovania digitálne suverénnej a v prospech ľudí a podnikov zameranej digitálnej Európy do roku 2030. Cieľom je dosiahnuť udržateľnú a prosperujúcu digitálnu budúcnosť zameranú na človeka. Prebiehajúca digitálna transformácia ekonomiky a spoločnosti je čoraz viac významnejšia z pohľadu celkového rozvoja a pokroku krajín v budúcnosti Ako na uvedený vývoj reaguje Slovensko? V roku 2019 bola predstavená vízia a ciele Slovenska v oblasti digitálnej agendy do roku 2030 a na to nadväzujúci akčný plán do roku 2022. Ako pomôže v ďalšom budovaní odolnej, digitálne zručnej a inovatívnej krajiny nedávno vládou schválená Stratégia a akčný plán na zlepšenie postavenia Slovenska v DESI do roku 2025? Odpoveď sa dozviete vo vystúpení pána štátneho tajomníka MIRRI SR.

  Videozáznam
 • Okrúhly diskusný stôl   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020
  Pozvaní diskutéri:
  Marek Antal (MIRRRI), Pavel Karel (NASES), Vladimír Dzurilla (MV ČR), Emil Fitoš (ITAS), Pavol Frič (DITEC), Gabriel Lachmann (Slovensko.Digital), Rastislav Janota (NCKB SK-CERT), Pavol Miroššay (Slovensko IT)

  Videozáznam

   
 • Nový spôsob riadenia eGovernmentu   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020
 • Diskusia   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020
  Diskusia pozvaných hostí:
  Eduard Heger, minister financií SR
  Céline Gauer, Európska komisia (pozvaná)
  Ladislav Miko, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
  Jana Ježíková, Ministerstvo zdravotníctva SR
  Ján Oravec, Ministerstvo hospodárstva SR
  Ivan Mikloš, MESA
  Marek Antal, MIRRI
  Rudolf Urbánek, Microsoft Slovakia

  Videozáznam


   
 • Sme pripravení na Digitálnu Európu?   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020
  Európska únia čelí bezprecedentným výzvam v dôsledku súčasnej pandémie a technologických megatrendov. Výraznou výzvou je zaostávanie v technologickej oblasti za globálnymi lídrami USA a Čínou. Strategická autonómia je prioritou súčasnej Európskej komisie. Slovensko chce prispieť k budovaniu európskych technologických kapacít. Z toho dôvodu musíme výrazným spôsobom zvýšiť  investície do budovania digitálnej ekonomiky a výskumu a aplikácie nových technológií ako umelá inteligencia či superpočítače. Zdroje z Plánu obnovy a odolnosti či nového programového obdobia pre nás znamenajú skvelú príležitosť ako zrealizovať naše digitálne priority.

  Videozáznam
 • Diskusia   |   Jarná ITAPA 2020
 • Diskusia politických predstaviteľov (nového volebného obdobia)   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2019
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies