Staňte sa partnerom

Allan Böhm

Premedix Academy, generálny riaditeľ

MUDr. Allan Böhm, MSc., PhD., MBA, FESC, FJCS je významný slovenský kardiológ a vedec, ktorý sa venuje inováciám v oblasti precíznej medicíny. Je zakladateľom a CEO Premedix Clinic & Academy, kde zároveň pôsobí ako kardiológ a vedec. V roku 2022 založil startup Seerlinq, ktorý sa špecializuje na vývoj algoritmov umelej inteligencie pre diagnostiku a monitorovanie pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami.
V rokoch 2015 – 2023 pracoval ako kardiológ na Oddelení akútnej kardiológie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb. Svoje akademické vzdelanie rozšíril o štúdium klinického výskumu na Oxfordskej univerzite, ktoré úspešne ukončil v roku 2023. Dr. Böhm sa okrem klinickej medicíny intenzívne venuje výskumu v oblasti srdcového zlyhávania, kardiovaskulárnej prevencie a aplikácie umelej inteligencie v medicíne, čo viedlo k mnohým významným publikáciám a oceneniam.
V roku 2015 založil Premedix Academy, biomedicínsku organizáciu zameranú na vzdelávanie a výskum v oblasti precíznej medicíny. O dva roky neskôr, v roku 2017, bol oslovený Európskou kardiologickou spoločnosťou, aby sa podieľal na zakladaní komisie pre digitálnu medicínu. Tento krok bol kľúčový pre zavedenie konceptu precíznej medicíny na Slovensku, čo viedlo k vzniku Premedix Clinic.
Dr. Böhm sa stal v roku 2020 vôbec prvým a zároveň najmladším členom predsedníctva Európskej kardiologickej spoločnosti z radov Slovákov. V roku 2022 bol ocenený striebornou medailou tejto prestížnej spoločnosti a zaradil sa medzi 5 najlepších mladých vedcov na Slovensku. Jeho prínos v oblasti medicíny a technologických inovácií je obdivuhodný a jeho práca naďalej prináša významné zmeny v starostlivosti o pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies