ITAPA 2019 v číslach

Pred mesiacom úspešne skončil 18. ročník kongresu ITAPA. Čo všetko priniesol?

Úvodný deň kongresu otvoril diskusiu o ďalšom programovom období z pohľadu informatizácie. V paneli Nové programové obdobie sa diskutovalo o tom, aké zdroje z Európskych štrukturálnych a investičných fondov bude Slovensko od 2021 môcť využívať a ktoré budú prioritné oblasti. Na tento panel nadviazala druhý deň diskusia politických predstaviteľov, v ktorej načrtli svoje predstavy o efektívnom budovaní digitálneho štátu.

Aktuálnym trendom sa venoval prevažne druhý deň kongresu. V plenárnych sekciách Strategické smerovanie a Globálne trendy digitalizácie predstavili slovenské aj zahraniční spíkri budúcnosť informatizácie nielen  v oblasti štátnej správy a samosprávy.

Tretí deň kongresu ITAPA bol v znamení kybernetickej bezpečnosti. Tu sa patrí pripomenúť, že okrem teoretických prednášok bola sprievodným podujatím kongresu ITAPA Cybertapa, kurz praktickej kybernetickej sebaobrany.   

Trojdňového kongresu sa zúčastnilo celkovo 700 ľudí, z nich 481 aktívne použilo aplikáciu Slido, či už na položenie otázky alebo na hlasovanie. Na kongrese ste si mohli vybrať z prezentácií 126 spíkrov, ktorí prišli zo 14 krajín.

A ako dopadlo Slido hlasovanie o top spíkra? Viacerí spíkri vystupovali v rôznych paneloch, čo im umožnilo interakciu s väčším počtom ľudí a potenciálne aj viac získaných hlasov. Nakoniec sa ale ukázalo, že rozhodujúci bol diskusný súboj politických predstaviteľov. Tam mal Michal Truban (Progresívne Slovensko) najviac prívržencov, získal najviac hlasov a so 44 hlasmi sa stal top spíkrom kongresu ITAPA. Na druhom mieste sa umiestnil Andrej Aleksiev (Check Point), ktorý naplno využil svoje vystúpenia v troch rôznych paneloch a celkovo získal 30 hlasov. O tretie miesto sa spolu delia Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a Gabriel Lachmann (Slovensko.Digital) s 26 hlasmi. Päticu top spíkrov uzatvára Emil Fitoš (ITAS) s 25 hlasmi.  Výber top prezentácií podľa Slido nájdete tu.

Už počas kongresu sa niektorí vyjadrili k množstvo prezentácií, ktoré bolo možno na ITAPA vidieť. Finálne číslo je 84 prezentácií, k tomu si pripočítajte následné diskusie a päť čisto diskusných panelov. A diskusie boli pre účastníkov kongresu naozaj podnetné. Len cez aplikáciu Slido v nich položili 162 otázok. Na záplavu otázok nestačil čas vyhradený na diskusie. Naši spíkri si však po kongrese našli čas zodpovedať na Vaše otázky a ich odpovede budú priebežné publikované na našom webe.

Osemnásty ročník kongresu ITAPA bol rovnako ako predchádzajúce ročníky miestom, kde ste mohli stretnúť IT odborníkov a kolegov z komerčnej aj štátnej správy, vypočuť si množstvo inšpiratívnych prezentácií a aktívne sa zapojiť do diskusií.  Všetky prezentácie nájdete v pdf na našom webe a vo videu na našom YouTube kanáli.  


Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným