Staňte sa partnerom

Aká je digitálna vízia Slovenska?

Digitalizácia štátu, digitálna stratégia slovenského zdravotníctva, kybernetická bezpečnosť, inšpiratívne inovácie a inovačné ekosystémy – to sú niektoré z hlavných tém konferencie Jarná ITAPA 2023, ktorá sa uskutoční 15. a 16. júna v hoteli Sheraton v Bratislave. Ak sa profesijne pohybujete v rôznych oblastiach digitalizácie, inovácií a moderných technológií a zaujímate sa o modernizáciu spoločnosti či budúcnosť Slovenska, príďte si vypočuť ľudí, ktorí sú špičkovými expertmi vo svojom odbore. Zaregistrujte sa ešte dnes!

Viac ako 300 rečníkov, 800 priamych hostí a vyše 3 000 online účastníkov každý rok. Aj tieto čísla charakterizujú najväčšiu a najvplyvnejšiu slovenskú konferenciu o digitalizácii a moderných technológiách. Na jej otvorení s podtitulom „rýchle víťazstvá“ sa zúčastní Lívia Vašáková, podpredsedníčka vlády SR pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov. Rozhovor aj o prioritách úradníckej vlády odborníkov bude jedným z ich prvých odborných vystúpení vo funkcii. Zástupcovia troch ďalších ministerstiev sa pri jednom stole stretnú pri hodnotení toho, čo sa v progrese digitalizácie štátu podarilo jednotlivým rezortom dosiahnuť od posledných volieb. Úvodné dve témy oddelí desaťminútovka Jána Gorduliča na tému Človek vs. štátne IT.

Napriek tomu, že ITAPA každý rok prináša vylepšené formáty a aktuálne témy, za stálice možno v bohatom programe označiť témy venované eGovernmentu, kybernetickej bezpečnosti, financovaniu digitalizácie, inováciám či digitálnemu zdravotníctvu. Práve zdravotníctvo je jednou z nosných tém aj tohto ročníka. Inšpiráciou pre Slovensko môže byť vystúpenie Henrika L. Ibsena, CEO spoločnosti OTH.IO Virtual Care Aggregation, ktorý odprezentuje návod na vybudovanie funkčnej telemedicíny na Slovensku. Za jeho pozvaním stoja dlhoročné skúsenosti s budovaním zdravotníckej IT infraštruktúry, ktorá je súčasťou kompletnej digitalizácie Dánska. V ďalšej časti programu sa do horúceho kresla posadí minister zdravotníctva SR Michal Palkovič, ktorý sa po diskusii na tému Zdravotníctvo po voľbách na konferencii predstaví aj v rozhovore s ministrom zdravotníctva ČR Vlastimilom Válekom. Hovoriť budú o podobnostiach a rozdieloch v digitalizácii zdravotníctva v Česku a na Slovensku.

Vymenovať všetky témy, ktoré prinesie Jarná ITAPA 2023, nie je jednoduché. Michal Ilko, generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne, predstaví projekt rodičovského dôchodku, ktorý je ukážkou inovatívneho prístupu pri riadení projektov v štáte. Zástupcovia troch ministerstiev a úrady vlády sa budú v diskusii venovať Centrálnemu ekonomickému systému a dôvodom, prečo sa ho nemáme zľaknúť. Blok venovaný modernizácii spoločností a inováciám otvorí v dialógu 1on1 Ľudovít Ódor, predseda vlády SR. Vzápätí v rovnakom formáte o svojich prioritách porozpráva minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter Balík. Niekoľko prezentácií a diskusií bude venovaných výskumu, vývoju a inováciám v praxi, ktoré poskytnú odpovede na otázky Ako naplníme cieľ transformovať priemysel, zrýchliť ekonomický rast a stať sa príťažlivou destináciou pre talenty a firmy tvoriace vysokú pridanú hodnotu? či Ako novú stratégiu pretaviť do reality a aký vplyv budú mať na jej implementáciu nadchádzajúce voľby?.

Počas dvoch dní sa od rána do večera odohrá takmer tridsať panelov prezentácií a diskusií, v ktorých sa predstavia desiatky odborníkov zo štátnej i verejnej správy, IT a priemyslu, akademickej sféry a neziskového sektora zo Slovenska a viacero zahraničných hostí. Moderátorské mená ako Ján Gordulič, Marta Jančkárová, Zuzana Kovačič Hanzelová či Michal Kovačič sú zárukou vysokej kvality, nezávislosti a otvorenosti. Michal Havran bude viesť jeden z ITAPA OPEN TALK-ov na tému 30 rokov Slovenska, kde pod jeho taktovkou Ingrid Brocková, Elena Kohútiková, Vladimír Šucha a Michal Vašečka predstavia svoje pohľady na otázku, kam sme sa ako krajina a spoločnosť posunuli za posledných 30 rokov a ktorým smerom sa máme vydať.

Jarná ITAPA 2023 je vašou príležitosťou na zvládnutie budúcich zmien. Toto prestížne podujatie prepája špičkové mienkotvorné osobnosti a širokú verejnosť zo Slovenska a z Európy. V prieskumoch spätnej väzby ju účastníci dlhodobo hodnotia ako ideálnu pôdu na prezentáciu riešení a ponúk pre potenciálnych klientov a networking s kľúčovými stakeholdermi a so zodpovednými lídrami s rozhodujúcou právomocou. Poslaním konferencie je inšpirovať k zmene. Zaregistrujte sa na konferenciu ešte dnes a pomôžte Slovensku robiť veci lepšie, rýchlejšie a inovatívnejšie.


 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným