Staňte sa partnerom

Diskusia

/ Prednáška

Mária Bieliková

Kempelenov inštitút inteligentných technológií
Informatička a expertka na umelú inteligenciu je jednou z vedúcich osobností vedy na Slovensku. V roku 2020 založila a dodnes vedie KInIT – Kempelenov inštitút inteligentných technológií (https://kinit.sk), nezávislý výskumný inštitút inšpirovaný podobnými inštitúciami v zahraničí, ktorý ako centrum excelentného výskumu a expertízy v umelej inteligencii podporuje záujem firiem o výskum, ich silnejšie prepojenie s akademickým sektorom a cirkuláciu talentov medzi sektormi a aj medzi Slovenskom, Európou a svetom. Do roku 2020 pôsobila na Fakulte informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, ktorú od roku 2015 štyri roky viedla. V roku 2016 získala ocenenie IT osobnosť a takisto je držiteľkou ocenenia Osobnosť vedy a techniky 2010…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Peter Dovhun

Tachyum
Peter je jedným z kľúčových zástupcov spoločnosti Tachyum na Slovensku a zároveň je aj členom rady poradcov. Po absolvovaní Obchodnej faktulty Ekonomickej univerzity v Bratislave sa podieľal na založení PR agentúry Interel, ktorá bola predchodkyňou jednej z najúspešnejších slovenských PR agentúr súčasnosti – Seesame. Po úspešnej podnikateľskej skúsenosti pracoval 11 rokov na vedúcich pozíciách pre nadnárodné koncerny Motorola a Microsoft. V rokoch 2011 až 13 pôsobil na pozícii Country Manager spoločnosti s&t. Od roku 2014 zastával pozíciu Managing Director softvérovej spoločnosti Gratex International a podieľal sa na expanzii firmy na medzinárodné trhy, najmä v regióne Juhovýchodnej Ázie a Austrálie, kam sa v roku 2016 spolu so svojou ro…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Emil Fitoš

SCDI
Po štúdiách a podnikaní strávil Emil Fitoš viac ako 20 rokov pracovného života v spoločnosti Siemens, neskôr v spoločnosti Atos. V roku 2014 sa stal generálnym riaditeľom Atos Slovensko a Česká republika. Pod jeho vedením bol Atos jednou z popredných spoločností na trhu s významným inovačným prínosom. 21. júna 2017 bol zvolený za prezidenta IT Asociácie Slovenska a funkciu obhájil aj v rokoch 2019, 2021 a 2023. Pôsobí ako poradca vlády SR a podpredseda Rady vlády SR pre digitalizáciu verejného sektora a jednotný digitálny trh. Dianie v digitalizácii Slovenska ovplyvňuje aj cez svoje zapájanie sa do aktivít Digitálnej koalície a Centra pre umelú inteligenciu AISlovakIA. Je generálnym riaditeľom Slovenského centra digitálnych inovácií (zná…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Ivo Kovačič

Atos IT Solutions and Services
Profesionál s praxou viac než 25 rokov v oblasti IT na Slovensku a v zahraničí. Venuje sa riadeniu projektov, konzultačným a implementačným službám pri realizácii IT projektov a ako manažér aj budovaniu realizačných tímov. V centre jeho záujmu stoja nové technológie a postupy v oblasti digitálnej transformácie podnikov, BizDevOps, automatizácie podnikových procesov (RPA), podnikových informačných systémov (ERP, CRM, DMS, integrácia a vývoj softvéru) a ďalšie. V spoločnosti Atos pracuje od roku 2013 a vedie skupinu, ktorá realizuje vývojové, implementačné a realizačné projekty. Vyštudoval na Elektrotechnickej fakulte STU v Bratislave odbor Mikroelektronika. Neskôr ukončil MBA štúdium na University of Warwick.  
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Gabriel Lachmann

Slovensko.Digital
Ing. Gabriel Lachmann sa narodil v roku 1976. Vyštudoval FEI STU v Bratislave odbor automatizácia. V roku 1999 bol spoluzakladateľom a CEO softvérovej firmy Elline s.r.o., ktorá sa venovala dodávke internetových portálov, bankových a burzových systémov. V roku 2003 koordinoval fúziu spoločností Elline a Euromove, ktorá vyústila do vzniku systémového integrátora EEA s.r.o.. Od roku 2003 pôsobí v EEA na pozícii obchodného riaditeľa (CBO). Je spoluzakladateľom OZ Utopia a členom Spoločnosti pre otvorené informačné technológie.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Daniel Straka

SOVVA
Daniel Straka je od roku 2017 výkonným riaditeľom Slovenskej organizácie pre výskumné a vývojové aktivity s viac ako 13 ročnými skúsenosťami s tvorbou a implementáciou výskumných a inovačných politík na národnej a európskej úrovni. V roku 2014 založil a do roku 2017 viedol Styčnú kanceláriu SR pre výskum a vývoj v Bruseli (SLORD). Rovnako má skúsenosti s prípravou a realizáciou medzinárodných projektov, ako aj organizáciou medzinárodných konferencií tak na Slovensku, ako aj v Bruseli. V rokoch 2011 až 2013 pôsobil v SOVVA ako výkonný riaditeľ, bol zodpovedný za riadenie podporných štruktúr 7. rámcového programu EÚ pre výskum a vývoj. Predtým pracoval na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR a Úrade vlády SR. Podieľal sa na prí…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Ján Šebo

CTF
Pracuje pre rôzne konzultačné spoločnosti a štátne orgány, ktoré pripravujú prognózy, štúdie  akčné plány pre rozvoj elektronických komunikácií na Slovensku. Od roku 2008 do r. 2015 zúčastňoval sa procesu príprav  a  spracovania štúdií v rámci  operačného programu informatizácia spoločnosti pre zvýšenie širokopásmového prístupu na Internet z fondov Európskej únie.   V roku 2016 pracoval ako expert pre Európsku úniu v príprave procesu dotácií pre vysokorýchlostný internet v Českej republike. Je predsedom združenia Fórum pre komunikačné technológie a členom komisie, ktorá každoročne udeľuje prestížne ocenenia v oblasti IT. Je predsedom Klubu Jozefa Murgaša a J. Gregora Tajovského.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Ivan Kotuliak

FIIT STU
Je dekanom FIIT STU a zároveň pôsobí ako odborný zástupca SR pre European Blockchain Partnership pri EK, ako aj Slovenský zástupca Information for All programu Slovenskej Komisie UNESCA. Predtým získal titul PhD od Univerzity vo Versailles v odbore informatika, ako aj od FEI STU v odbore telekomunikácie. Od roku 2002 pracuje na pozíciách výskumného pracovníka, neskôr odborného asistenta a od r. 2019 ako profesor fakulty. Jeho výskumná orientácia zahŕňa výkonnosť komunikačných sietí, architektúry NGN sietí, mobilné a bezdrôtové siete. V poslednej dobe sa zameriava na Blockchain a Siete pre doručovanie obsahu CDN, kde je spoluautor štandardu ETSI, ako aj na Softvérovo definované siete (SDN). Je spoluautorom viac ako 50 vedeckých publiká…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Odporúčaní spíkri

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies