• English
SVK
ENG

Zvučné mená digitalizácie na ITAPA 2017

Zvučné mená digitalizácie na ITAPA 2017 Tohtoročná ITAPA predstaví účastníkom už tradične skvelú skladbu programu a vynikajúcich spíkrov nielen zo Slovenska. Trendy nastupujúcej digitalizačnej éry nám predstavia viacerí zahraniční hostia svetového kalibru.

Gerd Leonhard - futurista, humanista, autor a výkonný riaditeľ The Futures Agency

Gerd Leonhard patrí k celosvetovo uznávaným a najvyššie hodnoteným futuristom, ktorý má viac ako 1500 angažmánov vo viac ako 50-tich krajinách sveta a jeho publikum pozostáva z viac ako jedného milióna ľudí. Gerd je tiež vplyvným autorom, vyhľadávaným „trénerom budúcnosti" a dôveryhodným strategickým poradcom. Rovnako je považovaný za vedúci hlas širokej škály tém, medzi ktoré patrí digitálna transformácia a výzvy prichádzajúcej exponenciálnej spoločnosti, udržateľné podnikanie a kultúrna ekológia, sociálne médiá a komunikácia, televízia vs. film, rádio a vysielanie budúcnosti, mobilný obsah a obchodovanie, inovácie, vedenie a podnikanie, budúce spotrebiteľské trendy, budúcnosť ľudských strojov a umelej inteligencie, kognitívne výpočty, internet vecí, big data a automatizácia, reklama novej generácie, marketing a branding, rovnako aj udržateľnosť a témy „zelenej budúcnosti".

V rámci svojho vystúpenia nám priblíži blízku budúcnosť, pozorovania a predpovede v oblasti ľudstva, spoločnosti, obchodu, médií, technológií a komunikácie.

Szubert Krzysztof - štátny tajomník a zastupujúci minister pre informatizáciu a vládny splnomocnenec pre jednotný digitálny trh pôvodom z Poľska.

Medzi rokmi 2015 - 2016 bol členom Výboru pre digitalizáciu na Ministerstve pre informatizáciu. Od konca roku 2015 pôsobil na tomto ministerstve ako strategický poradca ministra, od mája 2016 ako splnomocnenec ministra zahraničia a od roku 2017 zastáva súčasnú pozíciu.

V Otváracom príhovore predstaví priority digitalizácie v krajinách V4, konkrétne u nášho severného suseda - v Poľsku.

Ingestad Gertrud - generálna riaditeľka Generálneho riaditeľstva pre informatiku, Európska komisia

V roku 1995 začala pôsobiť v Európskej komisii, kde boli jej hlavnou oblasťou pôsobenia zdroje, so špecializáciou na ľudsko-pracovné záležitosti v DGT a DG Connect. Tam tiež začala pracovať s IT z perspektívy digitalizácie. Od januára 2014 je riaditeľkou pre informačné systémy a interoperabilné riešenia v DG Digit a od apríla 2016 je generálnou riaditeľkou generálneho riaditeľstva pre informatiku.

Vo svojej prednáške poskytne pohľad na riadenie digitálnej transformácie prostredníctvom analýz.

Luigi Rebuffi - generálny tajomník a zakladateľ ECSO (Európska organizácia pre kybernetickú bezpečnosť), zakladateľ a hlavný radca EOS Board (EOS – Európska organizácia pre bezpečnosť)

Po ukončení štúdia jadrového inžinierstva pracoval v Nemecku na vývoji vysokovýkonných mikrovlnných systémov pre termonukleárny fúzny reaktor (ITER). V roku 2003 sa stal riaditeľom európskych záležitostí pre občanov v rámci skupiny. Navrhol vytvorenie EOS a koordinoval jeho vznik v roku 2007. Desať rokov je jeho CEO. V roku 2016 bol pri zrode ESCO a s Európskou komisiou podpísal cPP o kybernetickej bezpečnosti. Medzi rokmi 2010 a 2016 bol poradca Európskej komisie pre Bezpečnostný výskumný program EÚ a predsedom výkonnej rady francúzskej ANR pre výskum bezpečnosti.

Luigi bude viesť diskusný panel na tému bezpečnosti v digitálnom svete.

John Davis - viceprezident a federálny riaditeľ pre bezpečnosť, Palo Alto Networks

Bývalý hlavný generál americkej armády je v Palo Alto Networks zodpovedný za rozširovanie iniciatív v oblasti kybernetickej bezpečnosti a globálnej politiky pre medzinárodný verejný sektor a pomoc vládam na celom svete pri prevencii úspešných kybernetických útokov. Pred svojim pôsobením v Palo Alto pracoval ako vojenský poradca pre kybernetickú bezpečnosť na Ministerstve obrany Spojených štátov a zároveň ako zástupca pre kybernetickú politiku. Je držitelom niekoľkých vojenských vyznamenaní ako Defense Superior Service Medal, Legion of Merit, a Bronze Star Medal.

Vo svojej prednáške sa bude venovať problematike kybernetických hrozieb a spôsobov, ako by na ne mala reagovať komunita zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou.

Jovan Kurbalija - zakladajúci riaditeľ DiploFoundation a vedúci Geneva Internet Platform, Srbsko

Bývalý diplomat, Dr Kurbalija, má odborné a akademické zázemie v oblasti medzinárodného práva, diplomacie a informačných technológií. Od roku 1992 bol priekopníkom v oblasti kybernetickej diplomacie. Jeho články a výskum týkajúce sa tejto problematiky formovali výskumnú a politickú diskusiu o vplyve internetu na diplomaciu a medzinárodné vzťahy.

Počas svojej prednášky sa zameria na prepojenia medzi internetom, geopolitikou a medzinárodnými vzťahmi. 
Bronzoví partneri
 
 • DTCA_krivky
 • EMM_logo
 • ed logo
 • icz
 • SOFTEC - logo - CMYK
 
Mediálni partneri
 • Hlavní mediálni partneri:
 • logo TA3 3D_mensie
 • logo_Zivesk
  • sita2
 • radio+rtvs
 
 • Mediálni partneri:
 • 01 PCR_logo_CMYK
 • zm_logo
 • touchit_logo
Technická realizácia
S podporou
UPVSR_logo   logo OPII_ESIF  logo_nases