Sú ženy v IT dobrý nápad? Vyhlasujeme súťaž pre šikovné stredoškoláčky!

Dievčatá, dajte nám vedieť svoj názor na tému: „Ženy - príležitosť pre IT“

O nesmiernej dôležitosti informačných technológií nemusíme polemizovať. Najmä v roku 2020, kedy sa veľká časť našich fyzických životov chtiac-nechtiac preniesla do online priestoru.

Ako všade na svete, aj na Slovensku má odvetvie IT obrovský rastový potenciál. Cítime to už dnes. Na trhu sú desaťtisíce voľných pozícií, na ktoré chýbajú šikovní ľudia.

Napriek tomu badať o kariéru v IT určitý nezáujem, najmä medzi dievčatami. Najčerstvejšia správa Európskej komisie hovorí o tom, že na technických odboroch slovenských vysokých škôl študuje len dvanásť percent dievčat. To je trikrát menej ako v Belgicku, Rumunsku či Bulharsku.

Preto sa na názor chceme spýtať tých najdôležitejších - šikovných dievčat zo stredných škôl, ktoré sa práve rozhodujú o svojom budúcom životnom smerovaní.
Myslíte si, že ženy sú príležitosť pre IT? Čo sú podľa vás dôvody, že štúdium či kariéra v informačných technológiách sa ženám nezdá dostatočne „sexi“?
Stačí, ak nám do konca novembra na adresu studentka@ditec.sk zašlete svoj názor na tému „Ženy - príležitosť pre IT“. Vyjadriť ich môžete napríklad dvojstranovou esejou, prezentáciou, krátkym vlogom, či akokoľvek, ako uznáte za vhodné. Forma pre nás nie je podstatná, zaujímajú nás vaše myšlienky.

Odborná porota zložená zo zástupcov spoločnosti DITEC, občianskeho združenia Aj Ty v IT a konferencie ITAPA potom spomedzi súťažných príspevkov vyberie tri najlepšie. Víťazky získajú symbolické finančné odmeny vo výške 300, 200 a 100 eur.

Dievčatá, je pre nás dôležité počuť váš názor - možno spoločne zmeníme slovenské IT!

Viac o súťaži si môžete prečítať v blogu obchodnej riaditeľky DITEC a ambasádorky žien v IT Anny Záhorčákovej. Pravidlá, štatút súťaže a zásady ochrany osobných údajov nájdete tu. 
Prihláste sa na Jesenná ITAPA 2022
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným