Staňte sa partnerom

Václav Koudele

Microsoft, Strategy Architect for Public Sector
V spoločnosti Microsoft pracuje už 12 rokov na rôznych pozíciách so zameraním na projekty verejnej správy. Posledných 5 rokov bol zodpovedný za strategické projekty spoločnosti Microsoft v Českej republike a v regióne strednej Európy. Je členom predstavenstva Únie ICT Českej republiky, kde je posledných 6 rokov zodpovedný za koordináciu dodávateľov v oblasti Cloud computingu a v súčasnosti aj za oblasť umelej inteligencie. V minulosti pracoval 20 rokov na rôznych pozíciách v oblasti ICT vo verejnej správe, z toho 12 rokov ako CIO Plzenského kraja. Vyštudoval ekonomiku a verejnú správu na Západočeskej univerzite a Českej poľnohospodárskej univerzite.
 • Ako môže pomôcť umelá inteligencia verejnej správe SR   |   Jarná ITAPA 2024

  Prezentácia bude diskutovať prístup a víziu Microsoftu k nasadeniu a adopcií riešení umelej inteligencie a zároveň ukážky a príklady nasadenia takýchto riešení v štátnych organizáciach.

 • Ako hybridný cloud pomáha v praxi poskytovať spoľahlivé a bezpečné služby   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2016: Make IT Easy
  Státní pokladna Centrum sdílených služeb (SPCSS)  je štátny podnik zriadený Ministerstvom financií Českej republiky, ktorý poskytuje ICT služby pre rezort MF a z dlhodobého hľadiska aj pre ostatné subjekty verejnej správy. Jednou z priorit centra je byť technologickým lídrom, ktorý pomáha verejnej správe držať krok s komerčným segmentom. To v praxi znamená, byť spoľahlivým, flexibilným a bezpečným partnerom s kvalitnými službami.

  Tieto služby zabezpečuje centrum predovšetkým prostredníctvom svojho dátového centra, ktoré kombinuje s cloudom Microsoft Azure. Takto vytvorený hybridný cloud je zameraný hlavne na služby súvisiace s dlhodobým uchovávaním dát, záložným prostredím a prostredím pre vývoj a testovanie. Celé riešenie prináša vyššiu efektivitu a rýchlejšie reaguje na potreby zákazníkov SPCSS a potvrdzuje spoľahlivosť využitia virtuálnych dátových centier prevádzkovaných v Microsoft Azure pre zabezpečenie vysokej dostupnosti služieb bez problémov s latenciou.
  SPCSS plánuje do budúcnosti prevádzkovať v hybridnom cloude aj ďalšie služby. Na rovnakom princípe je postavený aj návrh Národnej stratégie cloud computingu, ktorý aktuálne pripravuje Ministerstvo vnútra Českej republiky.
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies