Tomáš Vobruba

Check Point

V spoločnosti Check Point pracuje posledné 3 roky na pozícii technického presale špecialistu pre Slovenskú republiku. Bezpečnosti sa venuje už 20 rokov. Dlhú dobu pracoval v spoločnosti AEC, kde nabral veľké množstvo skúseností s bezpečnosťou informačných systémov. Získal rad certifikátov z odborných školení na problematiku Unix / Linux, antivírusových produktov, bezpečnosti a analýzy systémov, šifrovanie dát a iné. Tomáš sa tiež venuje rozsiahlej prednáškovej činnosti nielen na konferenciách. Vedie technické školenia na problematiku threat prevention bezpečnosti, šifrovanie, sieťové (internetové) komunikácie a bezpečnosti, a problematiky bezpečnosti firewallov.

Prihláste sa na Jarná ITAPA 2022
 • Achilles, našli sme 400 slabosti v QUALCOMM chip   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

  S více než 3 miliardami uživatelů po celém světě jsou smartphony nedílnou, téměř neoddělitelnou součástí našeho každodenního života.
  Vzhledem k tomu, že mobilní trh stále roste, prodejci závodí o poskytování nových funkcí, nových funkcí a lepších technologických inovací ve svých nejnovějších zařízeních. Při podpoře této vytrvalé snahy o inovace se prodejci často spoléhají na třetí strany, kteří pro telefony poskytnou požadovaný hardware a software. Jedním z nejběžnějších řešení třetích stran je jednotka digitálního signálního procesoru, běžně známá jako DSP čipy.
  V této prezentaci se budeme věnovat zranitelnosti, kterou naše společnost objevila v čipech známé společnosti Qualcomm Technologies.  Jejíž čipy používá velké množství výrbců mobilních telefonů. Pojďme si společne tuto zranitelnost přiblížit.

  Videozáznam súčasťou diskusie

   
 • Diskusný panel   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

  Diskusia pozvaných hostí:
  Jaroslav Ďurovka, ORANGE
  Juraj Eliáš, O2 Slovakia
  Ivan Marták, Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb
  Rene Summer, Ericcson
  Marian Ščasný, Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb
  Tomáš Vobruba, CheckPoint

  Videozáznam
 • Bezpečnosť od ENIACu po kvantový počítač   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2019

  Prečo je Ransomware taký úspešný? Prečo je Cryptojacking ešte úspešnejší malware? Aký bol najúspešnejší malware v histórii a prečo? Kto za ním stál? Jednoducho Historia Magistra Vitae.

  Videozáznam

 • Best security - THINK LIKE A HACKER!   |   CyberTAPA

  Staňte sa na chvíľu hackermi a cracknite naše systémy. Kto bude najlepší, vyhráva. Spolu s naším inžinierom sa ponoríme do temných vôd hackingu, prejdeme na druhú stranu barikády a pokúsime sa myslieť ako oni. Stačí, ak si donesiete vlastný notebook.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným