Staňte sa partnerom

prof. Maroš Finka

STU, zástupca riaditeľa ústavu
Prezident Asociácie európskych škôl plánovania (2020/22), profesor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Shanghai Jiao Tong University, expert OSN Habitat III, riaditeľ Centra excelentnosti SPECTRA EU pri STU v Bratislave. Niekoľko rokov riaditeľ Ústavu územného plánovania STU v Bratislave, prorektor univerzity, expert Habitat III OSN, expert Úradu vlády SR a prezident Slovak Smart City Cluster, hosťujúci profesor na na East China Normal University, vedúci expert na Úrade podpredsedu vlády pre investície, spoluzakladateľ SPECTRA CE CHINA.

Podieľal sa na viac ako 40 národných a viac ako 35 medzinárodných výskumných projektoch, na viac ako 30 národných a 22 medzinárodných projektoch ako vedúci projektu alebo tímu pokrývajúcich témy európskeho priestorového plánovania, smart ekologického mestského a vidieckeho rozvoja, regenerácie a environmentálneho plánovania. Bol členom národných a medzinárodných vedeckých rád, členom Nemeckej Akadémie pre priestorový výskum a plánovanie, členom poradných rád Ministerstva životného prostredia SR a Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ministerstva vnútra Spolkového štátu. Rheinland Pfalz. Pôsobil ako expert na Úrade podpredsedu Vlády SR, Úrade Vlády SR, Ministerstve financií SR, Ministerstve dopravy a výstavby SR, Ministerstve investícií  regionálneho rozvoja a inovácií SR.

Tiež bol publikovaný v knihách a medzinárodných plánovacích časopisoch (autor alebo spoluautor 41 kníh, viac ako 100 publikovaných prác, viac ako 120 príspevkov prezentovaných na medzinárodných vedeckých podujatiach. Je spolupredsedom SPA-CE.NET - Sieť inštitúcií priestorového výskumu a plánovania v strednej a východnej Európe a Aliancie univerzít EÚ a Číny pre inteligentný udržateľný rozvoj a inovácie. Je považovaný za jedného z popredných akademikov v krajinách CEE v oblasti priestorového plánovania. Bol ocenený ako Vedec roka na Slovensku Medzinárodnou cenou Danubius Award 2017 za výskum.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies