Staňte sa partnerom

Peter Fifka

Microsoft Digital Crimes Unit, Senior Program Manager, Investigations DIGITAL CRIMES UNIT Corporate, External and Legal and Affairs
Peter Fifka pracuje v Microsoft Digital Crimes Unit (DCU), v jednotke jedinečnej v rámci IT priemyslu, zameriavajúcej sa na boj s komplikovanými formami počítačovej kriminality, a to najmä internetovým útokmi vedenými prostredníctvom botnetov. Peter Fifka zastáva pozíciu Senior Program Managera pre vyšetrovanie s pôsobnosťou v regióne Európy, Stredného Východu a Afriky a je zodpovedný za koordinovanie vyšetrovaní rôznych typov trestnej činnosti páchanej prostredníctvom výpočtovej techniky a internet.

Peter Fifka začal svoju kariéru v Microsofte v roku 2001 ako špecialista na vedenie vyšetrovaní v oblasti strednej a východnej Európy. Predtým strávil 6 rokov na centrále Interpolu, kde pôsobil najprv ako styčný dôstojník pre východo-európske krajiny a neskôr v oddelení pre strategické plánovanie. Posledným postom pred jeho odchodom z Interpolu bolo vedenie Sub-direktorátu pre Identifikačné služby, forenznú podporu a špecializované databázy.

Peter Fifka vyštudoval Slovenskú Technickú Univerzitu, po ukončení ktorej najprv pracoval ako analytický chemik vo Výskumnom ústave liečiv. Neskôr vstúpil do Policajného zboru SR ako forenzný chemik. Počas svôjho pôsobenia v slovenskej polícii postupne zastával riadiace funkcie v rámci kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru ako aj Služby kriminálnej polície.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies