Staňte sa partnerom

Miroslav Kalinovský

Hewlett Packard Enterprise, Cloud Services Solution Architect
Miroslav Kalinovský je absolventom Fakulty elektrotechniky a informatiky na Slovenskej Technickej Univerzite v odbore automatizácia a robotika.

V spoločnosti HP pôsobí od roku 2005. Ako technický konzultant bol zodpovedný za dodávku proaktívnych služieb a nasadzovanie storage riešení.

Od roku 2013 je v divízií služieb zákazníkom zodpovedný za celkové riadenie segmentu služieb na úrovni krajiny vrátane rozvoja, nasadzovania a vedenia riešení služieb. Tiež je zodpovedný za rozvoj a nasadzovanie pokročilých, na mieru šitých riešení služieb využívajúcich dodávanie formou IaaS (Infraštruktúra ako služba), či podpora multi-vendor prostredí.

 
  • DISKUSIA "Doba cloudová"   |   Jarná ITAPA 2023
  • Aby vaše dáta boli v bezpečí a vy ste mohli pokojne spávať   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2014: Future is TODAY
    V rámci témy ochrana a bezpečnosť údajov by sme sa radi zaoberali témou uchovania médií a odstraňovania dát. Tieto služby využívajú zákazníci, ktorých údaje sú natoľko citlivé a dôverné, že sa v žiadnom prípade nesmú dostať do nepovolaných rúk. Jednotlivé časti životného cyklu dát si vyžadujú rôzne prístupy k ich zabezpečeniu. Či už sa jedná o zabezpečenie produkčných systémov, overenie bezpečnosti po nasadení nových alebo vyradenie starých. So službou Defective Media Retention nemusíte vrátiť po výmene vadný disk,  ale si ho môžete  nechať, prípadne znehodnotiť podľa pravidiel a postupov určených vo vašej organizácii. Pri vyraďovaní zariadení je možné,  vďaka službám Data Sanitization,  zabezpečiť odstránenie dát z diskov serverov, či diskových polí. Táto služba je alternatívou fyzickej likvidácie zariadení, keďže zabezpečí znehodnotenie dát tam, kde bežné zmazanie nepostačuje.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies