Lukáš Hatala

popularizátor a podporovateľ adopcie moderných digitálnych technologií
Lukáš Hatala je popularizátor a podporovateľ adopcie moderných digitálnych technologií. Na európskej technologickej scéne je známy ako odborník na IoT, Blockchain a alternatívne spôsoby nasadzovania AI analógovými čipmi.
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2022
 • EBSI - Európska Blockchainová Infraštruktúra v SR   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?

  EBSI je innovatívnym projektom europskej komisie, ktorý nam ponúka zaujimavé alternatívy riešenia mnohých problémov e-governmentu na Slovensku. V prezentácii Vám priblížime túto technologickú platformu a jej fungovanie, ako aj príklady jej využitia na riešenie výziev spojených najmä s potrebou integrovať rozne OVM. Vysvetlíme si aj prečo práve EBSI može hrať kľúcovu úlohu pri zmene interakcie občana zo štátom pri riešení rôznych životných situacií.

  Technológia blockchain ma potenciál výrazne napomôcť digitalizácii verejnej správy a sprístupniť množstvo e-gov služieb občanom a to jednoducho. Na prezentácií si povieme prečo je využitie technológie blockchain prielomové na príklade digitálneho šanóna a prečo ma blockchain ambíciu stať sa “digitálnou diaľnicou” Slovenského e-governmentu.

  VIDEOZÁZNAM
   

   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným