Staňte sa partnerom

Ingrid Brocková

diplomatka
Ingrid Brocková je v súčasnosti (od apríla 2020) štátnou tajomníčkou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ SR) SR. Predtým bola veľvyslankyňou a stálou predstaviteľkou SR pri OECD (2011-2015, 2018-2020). Medzitým bola generálnou riaditeľkou Sekcie hospodárskej spolupráce na MZVEZ SR), v rokoch 2001 až 2008 country manažérkou Svetovej banky na Slovensku. Na MZVEZ SR nastúpila v roku 1993, špecializuje sa najmä na ekonomickú diplomaciu a agendu rozvojovej spolupráce.

Pani Brocková sa narodila v roku 1963. Je držiteľkou doktorátu z ekonómie (Ph.D.) zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (1991). V roku 1999 získala titul Masters in International Public Policy (M.I.P.P.) na Paul H. Nitze School of Advanced International Studies na Johns Hopkins University vo Washingtone, D.C., USA.
Prihláste sa na ITAPA HEALTH & CARE 2024
 • Hostia ITAPA OPEN TALK   |   Jarná ITAPA 2023
 • Hostia ITAPA OPEN TALK   |   Jesenná ITAPA 2022
  Ivan Mikloš: "Ak nebudeme schopní prejsť k ekonomike ťahanej inováciami, tak na dlho uviazneme v pasci stredných príjmov. Zatiaľ to vôbec nevyzerá dobre."
   
  • Mali sme niekedy ako krajina cieľ? Dosiahli sme tento cieľ? Cítili sme niekedy, že naše moderné dejiny majú hlbší zmysel? 
  • Máme cieľ alebo víziu teraz? Bola naša posledná vízia vstup do EÚ a ekonomická reforma? Alebo predsa len niekam  postupujeme? 
  • Sú krajiny podobné Slovensku, ako napríklad Fínsko, či Estónsko, alebo aj Izrael. Kedysi malé a chudobné krajiny na periférii, ktoré sú dnes lídrami vo svete inovácií. Prečo sa im to podarilo? Čo spája podobné prípady? Čo delí tieto krajiny od tých čo zaostávajú? 
  • Čo Slovensko spomaľuje? Aké sú naopak naše komparatívne výhody? Aké sú hlavné prekážky a aké príležitosti v tom stať sa inovatívnym národom?
  Moderuje: Michal Havran 
  Keynote: Robert Bob Lesko, investor US 

  Diskutujú:
  Ingrid Brocková, štátna tajomníčka MZV SR
  Juraj Bárdy, futurista 
  Miroslav Gašpárek, Sensible Biotechnologies 
  Ivan Mikloš, MESA 10 
  Adrian Vyčítal, Slovak Global Network 

  VIDEOZÁZNAM
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným