Staňte sa partnerom

Opäť sa rozrastáme, pripravujeme jedinečný festival ITAPA EXPO 2022

Nábrežie Dunaja bude už 9. a 10. septembra 2022 patriť inováciám a tým najmodernejším riešeniam pre náš život. Už čoskoro sa môžete tešiť na úplne nové podujatie ITAPA EXPO 2022, ktoré obohatí 20-ročnú tradíciu najväčších technologických konferencií na Slovensku o digitalizácii, moderných technológiách a inováciách. Pripravujeme pre vás 1. ročník dvojdňového technologického festivalu na nábreží Dunaja pri Eurovea, ktorý prepojí výstavu s prezentačným priestorom, s diskusiami a atraktívnymi aktivitami pre odbornú i laickú verejnosť. Záštitu nad festivalom prevzali Ministerstvo hospodárstva SR, bratislavský magistrát aj Bratislavský samosprávny kraj.

Lákadlom ITAPA EXPO 2022 budú najlepšie slovenské inovácie a exponáty priamo zo slovenského pavilónu z EXPO Dubaj 2020. Tešiť sa môžete napríklad na vodíkové auto či vodíkový autobus, ktoré boli súčasťou slovenského pavilónu.

Zámerom festivalu je v spolupráci s pokrokovými inštitúciami a modernými firmami sprístupniť verejnosti inovatívnu tvár našej krajiny. Predstavíme novinky v oblasti moderných technológií, digitalizácie a inovatívnych konceptov, ktoré kreujú úspešné a zároveň ekonomicky a environmentálne udržateľné Slovensko. Jedným z našich cieľov je výrazne zvýšiť záujem verejnosti o zapájanie technologických noviniek a inovatívnych riešení do bežného života.

Čaká na vás expozičná časť, v rámci ktorej uvidíte slovenské novinky z oblasti moderných technológií, ako aj exponáty zo slovenského pavilónu EXPO Dubaj 2020. Prezentačná, resp. diskusná časť prinesie najlepších slovenských inovátorov, tvorcov exponátov, diskusie s predstaviteľmi inštitúcií, firiem či samospráv, ako aj top filmy z dubajského EXPO či premiéri najnovšieho filmu Amazing Planet od Filipa Kuliševa. Pripravené sú aj sprievodné aktivity, ako je kultúrny program, animácie či relax zóna. Garantujeme zábavu pre deti, ale aj pre dospelých.

Tém, v duchu ktorých sa bude 1. ročník festivalu ITAPA EXPO 2022 niesť, je nespočetné množstvo. Od inovácií a technologických noviniek v udržateľnom svete, cez vodíkovú revolúciu, ekoinovácie, prechod k nízkouhlíkovej ekonomike, digitalizáciu v praxi, generáciu budúcnosti, pomoc startupom až po inovácie pre zdravie a zdravotnícke technológie.

Každý, kto na festival príde, rozhodne nebude ľutovať. Návštevníkom ponúkame skutočne širokospektrálny pohľad na inovácie, digitalizáciu a technológie, ktoré sú bežnou a pomaly už aj neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných životov a nášho fungovania.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies