Neprehliadnite večerné ITAPA OPEN TALKs

očas Medzinárodného kongresu ITAPA 2021 sa môžete zúčastniť až troch diskusií vo formáte OPEN TALK. Na každý deň je pripravená iná téma, výnimoční spíkri a skvelí moderátori a to všetko bezplatne nielen pre účastníkov konferencie.
 

8.11.2021 (pondelok)

ITAPA OPEN TALK: Ako vybudovať funkčný digitálny štát, alebo prečo by sa to teraz malo podariť?

opentalks-spikri-1

Čo ideme robiť inak, aby sa funkčný digitálny štát naozaj podarilo vybudovať? Ako dosiahnuť to, aby sa digitalizácia dokončila efektívne a rýchlo s vysokou pridanou hodnotou pre používateľov a celú spoločnosť?

Moderátorka: Zuzana Kovačič Hanzelová
Diskutujúci: Pavol Frič (ITAS), Michal Géci (Úrad vlády SR), Ján Hargaš (MIRRI), Peter Kulich (Slovensko.Digital), Martin Sůra (ATOS IT Solutions and Services)
 

9.11.2021 (utorok)
ITAPA OPEN TALK: Ako zo Slovenska urobiť inovačnú veľmoc

opentalks-spikri-2-3

Sú na Slovensku nápady, ktoré sú v niečom najlepšie na svete? Sú tu nápady s potenciálom preraziť na globálnom trhu? Máme tu prostredie a inštitúcie, ktoré tomu pomáhajú a ktoré motivujú? Čo sú hlavné prekážky a najmä, čo by sme mali robiť, aby sa Slovensko stalo inovačnou veľmocou?

Moderátor: Juraj Porubský
Diskutujúci: Emil Fitoš (ITAS), Martin Kanovský (Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR), Peter Lukeš (podnikateľ a investor), Ivan Mikloš (MESA10)
 

10.11.2021 (streda)
ITAPA OPEN TALK: Slovensko zmietané dezinformáciami

opentalks-spikri-3

Manipulatívne a klamlivé informácie sa šíria na Slovensku rýchlosťou svetla. Je slovenská verejná správa pripravená na boj s hybridnými hrozbami,  s dezinformáciami a šírením klamstiev v online priestore? Ako sa dá zabrániť šíreniu klamstiev a ich prenosu z online sveta do bežného života? Ako sa k boju s dezinformáciami stavia Európa? Aké aktivity sa plánujú na Slovensku a stíhame vôbec efektívne reagovať na dianie okolo nás? Ako sa má krajina postaviť k politikom, ktorí dezinformácie šíria? O tomto a mnohom ďalšom sa bude hovoriť na ITAPA Open Talku na tému dezinformácie.

Moderátor: Zuzana Kovačič Hanzelová
Diskutujúci: Ivan Korčok (minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR), Roman Mikulec (minister vnútra SR), Jaroslav Naď (minister obrany SR), Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR)
 

REGISTRUJTE SA BEZPLATNE NA ITAPA OPEN TALKS a zažite príjemnú a otvorenú diskusiu s vynikajúcimi spíkrami.

UPOZORŇUJEME NA POTREBU DODRŽANIA OTP REŽIMU