Staňte sa partnerom

ITAPA Health & Care: 26.-27. marca 2024

Slovenské zdravotníctvo aj v roku 2024 prechádza viacerými reformami a čelí novým výzvam. Je kľúčové otvoriť tieto témy, ambiciózne začať diskutovať o zvyšovaní kvality slovenského zdravotníctva, združiť na jedno miesto najvýznamnejších aktérov a expertov v oblasti zdravotníctva. Je nevyhnutné nadviazať na témy diskusií z minulých rokov a ešte viac prehĺbiť dané problematiky, ako aj rozšíriť témy diskusií o nové výzvy, nové technológie a nové postupy pri modernizácii nášho zdravotného systému.

Dvojdňová konferencia ITAPA Health & Care 2024 preto prinesie na jedno miesto kľúčových predstaviteľov štátu, hlavných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, expertov z vedeckej a vzdelávacej sféry, inovátorov či predstaviteľov významných firiem.

Konferencia bude venovaná hlavne témam z oblasti zdravotníctva, inováciám v zdravotníctve, legislatíve a novým zákonom, prístupu a možnostiam zdravotnej starostlivosti, poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ale aj výrobcom technologických noviniek v oblasti diagnostiky a terapie.

Konferencia sa koná 26.- 27. marca 2024 v Hoteli Bešeňová. Teraz môžete využiť skvelú ponuku a získať 2 VSTUPY ZA CENU 1. Akcia platí do 15.februára 2024.

Hotel Bešeňová a ITAPA vám tiež poskytnú zvýhodnené ceny ubytovania pri rezervácii do 26. 2. 2024.

Na jednom mieste máte možnosť stretnúť viac ako 100 inšpirujúcich spíkrov a spoznať desiatky tém. Poskytneme vám miesto, kde sa rodia tie správne rozhodnutia, nové plány a spolupráce. Poskytujeme jedinečné miesto na networking a prehĺbenie pracovných vzťahov. Nechajte na inšpirovať a vtiahnuť do dvoch dní plných odborných prezentácií a diskusií, ktoré vám prinesú nielen inovatívne nápady ale aj nové možnosti.

Konferencia prinesie okrem najnovších technologických trendov v oblasti AI a robotiky aj dôležité témy slovenského zdravotníctva, akými sú reformy v oblasti zdravotníctva, digitalizácia dát v zdravotníctve, sila umelej inteligencie a nové trendy v rôznych oblastiach zdravotníctva ako aj podpora inovácií, financovanie nemocníc a plán obnovy. Dôležitými témami budú aj výzvy a riešenia v dlhodobej starostlivosti, modernizácia lekárskych fakúlt, výskum a finančná podpora.

Konferenciu ITAPA Health & Care navštívi každý rok viac ako 300 účastníkov a „Program bude nabitý a zaujímavý nielen pre kľúčových predstaviteľov štátu, inovatívne firmy, ale aj pre lekárov, lekárske fakulty, nemocnice a centrá dlhodobej starostlivosti,“ objasňuje programový riaditeľ ITAPA Samuel Arbe.

V úvode prvého dňa konferencie sa do horúceho kresla posadí aj ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková, ktorá bude diskutovať o aktuálnom stave reforiem v oblasti zdravotníctva.

Následne príde diskutovať aj podpredseda vlády pre plán obnovy, Peter Kmec, ktorý odpovie na otázky o investíciách, financovaní a či hrozí plánu obnovy jeho nedočerpanie alebo či máme aj nejaký plán B?

Dôležitou súčasťou bude aj téma výzvy a riešenia v dlhodobej starostlivosti, ako aj diskusia s dekanmi lekárskych fakúlt o tom, ako zabezpečiť vyšší počet študentov medicínskych odborov, ktorých budeme schopní udržať. Ako zmeniť naše lekárske fakulty, aby sa z nich stali moderné vzdelávacie inštitúcie.

Program bude venovaný aj umelej inteligencii, ktorá začína stále viac napredovať a umožňuje lekárom lepšie a rýchlejšie diagnostikovať ochorenie a hľadať optimálnu terapiu. Robotizácia tiež dokáže výrazne napomôcť zvýšeniu efektívnosti nemocníc pri operačných zákrokoch.

Veľká téma bude aj digitalizácia dát, aké priority čakajú NCZI najbližšie obdobie a aké nové funkcionality sa spustia v eZdraví. Aj na tieto otázky odpovie v diskusii 1on1 nový riaditeľ NCZI, Pavol Vršanský.  

 

Nenechajte si ujsť dva dni špičkových prezentácií a diskusií, inovatívnych nápadov či nových
spoluprác a networkingu.

 26. a 27. marca 2024 v hoteli Bešeňová

Tešíme sa na Vás!

 

Konferencia je pripravovaná organizáciou APEL v spolupráci s Centrom inovatívneho zdravotníctva v rámci projektu Európskych centier digitálnych inovácií.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies