Staňte sa partnerom

ITAPA DEFENCE EXPO - Voľný vstup pre verejnosť

Jednodňová konferencia zameraná na inovácie v obrannom priemysle, organizovaná v spolupráci s Ministerstvom obrany SR s unikátnou lokáciou vedeckého charakteru v Múzeu SNP sa uskutoční 21. septembra v Banskej Bystrici.

Konferencia ITAPA DEFENCE 2023 bude doplnená o EXPO. Môžete sa tešiť na pestrý program vonkajšieho areálu Múzea SNP. Postarajú sa oň odmínovací stroj Božena, bojový tank Leopard 2A4, samohybná kanónová húfnica Zuzana, terénne vozidlo Polaris od Ministerstva obrany Slovenskej republiky, ktoré už desaťročia zachraňujú životy civilného obyvateľstva. Samozrejme, nemôže ani chýbať ukážka sanitného vozidla, špeciálne upraveného pre vojenské účely a nasadenia v ťažkých terénnych podmienkach s výškou hladiny do 60 cm.

Expozíciu doplní vozidlo od spoločnosti Aliter Technologies, ktoré ponúka zabudované „MMR“ (Mobilné Miesto Riadenia) prostriedkov VIMA a SILWA. MMR je určené na poskytovanie služieb informačných a komunikačných technológií samostatne, alebo v zostave malých tímov, s využitím vlastných prvkov pre zber a zdieľanie informácií zariadeniami VIMA a SILWA.

Nenechajte si ujsť jedinečnú možnosť vidieť obrnené vozidlo Gerlach, ktoré reflektuje najnovšie bojové taktiky od Zetor Engineering. Robotiku a AI zastúpia duo Crawler a Ringo od spoločnosti RoboTech. Pásový robot Crawler je určený do terénnu a robot Ringo naopak do interiéru, oba spája ich účel využitia vo vojenskom priemysle a navigácia pomocou umelej inteligencie.

Ak niekto zvažuje svoju budúcnosť v ozbrojených silách SR, bude mať jedinečnú možnosť navštíviť vedomostný stánok PONOŠ zo Sekcie ľudských zdrojov MO SR, kde sa zároveň môže zúčastniť aktivít zameraných na zvyšovanie pripravenosti obyvateľstva na obranu štátu. V stánku REGRUTI si zas budete môcť pozrieť statickú ukážku ručných zbraní od Síl pre špeciálne operácie. Súčasťou výstavy bude aj partnerský stánok v spolupráci s firmou Rekord Hale Namiotowe, ktorá zabezpečuje stanové konštrukcie pre civilný a vojenský trh.

Rodiny s deťmi, či nadšenci ornitológie a kynológie si prídu na svoje počas sokoliarskeho predstavenia (o 15:30 hod.) a dynamickej kynologickej show Vojenskej polície (10:30 a 13:30 hod.).

Atmosféru budú dotvárať tri vystúpenia umelcov z hudobného telesa Vojenská hudba Banská Bystrica (o 12:30, 15:30 a 17:00 hod.). Kto bude mať záujem bližšie spoznať našu históriu, môže sa zúčastniť exkurzie po vystavených exponátoch v areáli Múzea SNP.
 
Výstava bude otvorená od 9:00 hod. do 18:00 hod. vo štvrtok 21. 9. 2023 v areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici.
 
Prihlasovanie na komentované prehliadky bolo uzavreté. Stále sa však výstavnou časťou môžete prejsť a samostatne osloviť vystavovateľov.
!!!TIP NA ZÁVER: Kto nebude mať strach môže nakuknúť do vnútra interiéru tanku Leopard a odhaliť tajomstvo sily tohto skoro 60 tonového zvieraťa!!!
 
oprava
 

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies