Staňte sa partnerom

Využitie Internet of Things pre Smart Cities

/
Koncept Smart Cities je téma, ktorá posledné roky rezonuje na stovkách konferencií a v štúdiách realizovateľnosti. Smart City je buzzword, pod ktorým si môžeme predstaviť čokoľvek od inteligentného parkovania, vyhodnocovania kvality ovzdušia alebo starostlivosti o starších, ťažko chorých či nevládnych ľudí po vyhodnocovanie naplnenosti smetných nádob. Napriek tomu sa téma opakuje a až na pár výnimiek, zostáva bez konkrétnych krokov a realizácie navrhnutých projektov.
 
Primárny problém je (okrem financií) dostupná infraštruktúra na realizáciu pripravených projektov. Na Slovensku pokrývame sieťou pre internet vecí Sigfox takmer 90% populácie. Prvý krok k vybudovaniu Smart City je práve infraštruktúra a zber údajov zo senzorov tak, aby sa zozbierané dáta dali vyhodnotiť a na ich základe realizovať kroky smerujúce k skvalitneniu života v mestách. Prostredníctvom siete Sigfox je možné tieto projekty začať budovať už teraz. Poďme spoločne rok 2018 spravit rokom pilotných projektov a prvých rolloutov projektov.

Videozáznam
 

Martin Komínek

SimpleCell Networks Slovakia
Martin Komínek je zodpovedný za prevádzku spoločnosti SimpleCell Networks Slovakia, ktorá na Slovensku vybudovala celonárodnú sieť pre internet vecí Sigfox. Predtým bol zodpovedný za riadenie obchodných aktivít v Európe a na Strednom Východe pre zahraničnú spoločnosť, ktorá vyvíja komunikačné technológie pre Smart Grid, založil spoločnosť v Dubaji, v ktorej pôsobil ako generálny manažér a prednášal na viacerých významných konferenciách v Dillí či Paríži.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným