Staňte sa partnerom

Kateřina Jarošová

První certifikační autorita, Key Account Manager a Project Manager
Mgr. Kateřina Jarošová pracuje ve společnosti První certifikační autorita, a.s. od roku 2010 na pozici Key Account Manager a Project Manager v oddělení mezinárodního obchodu. Z portfolia služeb certifikační autority má na starosti služby časové autority. Pečuje o stávající klienty a vyhledává nové příležitosti.
 • Problematika dlhodobého overovania platnosti elektronických dokumentov   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2016: Make IT Easy
  První certifikační autorita, a.s. (I.CA) sa ako akreditovaný poskytovateľ certifikačných služieb podľa zákona č. 215/2002 Z.z. o elektronickom podpise dňa 1.7.2016, v súlade s účinnosťou nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o elektronickej identifikácii a dôveryhodných službách pre elektronické transakcie na vnútornom trhu č. 910/2014 – skrátene nariadenie eIDAS, stala kvalifikovaným poskytovateľom dôveryhodných služieb.

  Okrem certifikačných služieb poskytuje tiež služby vydávania elektronických časových pečiatok podľa eIDAS.  Využitie časových pečiatok je predovšetkým tam, kde je potrebné preukázať existenciu elektronických dokumentov a dát v danom čase. V praxi ide o rad systémov, ktoré využívajú elektronickú komunikáciu, ako je elektronická fakturácia, e-shopy, elektronické podateľne, systémy elektronického bankovníctva apod.

  Služby časovej autority, Elektronické časové pečiatky, Archívne časové pečiatky, službu Archive Time TSA je možné prispôsobiť klientským potrebám.

  Ďalšie využitie časových pečiatok je v oblasti archivácie elektronických dokumentov a v rámci spisových služieb, kde je použitie elektronických časových pečiatok nevyhnutným predpokladom pre spätné overenie platnosti elektronického podpisu dokumentu po uplynutí doby platnosti podpisového certifikátu.

  Súčasťou tejto prezentácie je aj informácia o riešení od spoločnosti Ditec - module dlhodobej archivácie (MDA), ktorý je určený pre zabezpečenie dlhodobej overiteľnosti elektronicky podpísaných dokumentov.
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies