Staňte sa partnerom

Digitálna galéria

/ Prednáška
Digitálna galéria: 100 100 obrazov!
Projekt Digitálna galéria vstupuje do finále. Bude v nej až 100.100 výtvarných diel zo zbierok 18 galérií na Slovensku. Digitalizácia výtvarného umenia v takomto rozsahu a kvalite otvára možnosti, ktorých si doteraz galérie neboli vedomé, alebo na ich realizáciu nemali dostatočnú infraštruktúru.


Anotácia: Projekt Digitálna galéria postupne smeruje k naplneniu svojho hlavného cieľa - k digitalizácii 100.100 výtvarných diel zo zbierok 18 galérií na Slovensku. Digitalizácia zbierok v takomto rozsahu a kvalite otvára možnosti, ktorých si doteraz galérie neboli vedomé, alebo na ich realizáciu nemali dostatočnú infraštruktúru. Podobne ako sa v posledných rokoch rozširuje ponuka sprievodných podujatí v galériách (tvorivé dielne, lektorské sprievody), bude sa rozširovať aj ponuka služieb, ktoré budú dostupné online - objednávka tlačenej reprodukcie, vloženie náhľadu na blog, alebo vytvorenie vlastnej virtuálnej zbierky. Prezentácia sa zameria na súčasné aj v budúcnosti plánované služby pre verejnosť, ako aj na interné služby určené zamestnancom galérií na zefektívnenie interných procesov potrebných ku každodennej práci.

Mária Bohumelová

Slovenská národná galéria
Magisterský titul získala na Pedagogickej fakulte UK, následne si akademickú kariéru obohatila o titul MBA na City Universtiy of Seattle v Bratislave. Vďaka nemu získala manažérske vzdelanie, ktoré jej bolo nápomocné pri práci, či už na spomínanej univerzite kde pracovala ako riaditeľka kancelária viceprezidenta pre strednú a východnú Európu a mala okrem iného na starosti rôzne projekty, alebo v Deloitte Tax, k.s., ale aj pri práci v Slovenskej pošte kde dva roky pracovala na odbore stratégie. Keďže vďaka Fulbright štipendiu absolvovala rok štúdia v USA v odbore Arts Management a umenie ju sprevádza celý život, práca v Slovenskej národnej galérii je jej vysnenou kariérou. Od novembra 2010 pôsobí ako riaditeľka úseku výskumu a rozvoja a z…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Michal Čudrnák

Slovenská národná galéria, SR
Vyštudoval Knižničnú a informačnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. V Oddelení digitálnych zbierok a služieb Slovenskej národnej galérie spolupracuje na projektoch súvisiacich s evidenciou zbierok, správou digitálneho obsahu, digitalizáciou a prezentáciou diel výtvarného umenia na internete.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies