Staňte sa partnerom

Nebezpečnejšie než kedykoľvek predtým? Dvere k bezpečnosti informačného systému

/ Keynote
Prečo by vám prednáška nemala uniknúť
Prednášajúci Peter Dekýš uvedie štatistické údaje o tom, ako výrobcovia škodlivého softvéru využívajú techniky sociálneho inžinierstva. Predstaví nám aj zistenia z praktických testov sociálnym inžinierstvom niektorých informačných systémov.


Anotácia:
Vystúpenie je venované štatistike infiltrácii zraniteľností využívajúcich metódy sociálneho inžinierstva tvorcami škodlivého kódu a porovnáva stav na Slovensku a vo svete, resp. vo vybraných krajinách. Prezentované štatistiky budú podporené zisteniami z praktickým testov, ktoré si vyžiadali niektoré slovenské spoločnosti. Záujem tvorcov malvéru a praktické zistenia ukazujú na význam používateľa informačného systému ako kľúčového prvku informačnej bezpečnosti.

Peter Dekýš

ESET spol. s r.o.
Peter Dekýš je riaditeľ divízie ESET Services. Po absolvovaní štúdia na Elektrotechnickej fakulte na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a ukončení ašpirantského štúdia v odbore Elektronické počítače (1993) pracoval ako pedagóg na Katedre informatiky a informačných technológií FEI STU (dnes Fakulta informatiky a informačných technológií STU). Tu sa venoval problematike počítačových sietí, podnikových informačných systémov a ďalším. V roku 1997 odišiel z akademickej pôdy a pôsobil ako konzultant pre oblasť bezpečnosti a počítačových sietí v Orga-Trade, a.s.. Prednáškovú činnosť na FEI STU ukončil až v roku 2001, kedy nastúpil do spoločnosti S&T Slovakia na pozíciu manažéra konzultačných služieb so zameraním na komplexné riešenia…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies