Staňte sa partnerom

Diskusia "AI vo vzdelávaní"

/ Prednáška

Michal Číž

SAPIE
Michal má viac ako 10-ročné skúsenosti s prácou v štátnej správe a mimovládnom sektore.  Aktuálne je Michalovým poslaním v rámci SAPIE realizovať a rozvíjať projekty so zameraním na presadzovanie inovačných a digitálnych politík a stratégií, budovanie inovačného ekosystému a podporu malých a stredných podnikov pri zavádzaní digitálnych a inovačných riešení. Michal je okrem iného zodpovený za implementáciu projektu HOPERO, ktoré je európskym centrom digitálnych inovácií. HOPERO prostredníctvom svojich služieb pomáha malým a stredným podnikom a verejným inštitúciám zavádzať digitálne riešenia, a to najmä s využitím nástrojov umelej inteligencie.  V minulosti Michal pracoval na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informati…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Ivan Kotuliak

FIIT STU
Je dekanom FIIT STU a zároveň pôsobí ako odborný zástupca SR pre European Blockchain Partnership pri EK, ako aj Slovenský zástupca Information for All programu Slovenskej Komisie UNESCA. Predtým získal titul PhD od Univerzity vo Versailles v odbore informatika, ako aj od FEI STU v odbore telekomunikácie. Od roku 2002 pracuje na pozíciách výskumného pracovníka, neskôr odborného asistenta a od r. 2019 ako profesor fakulty. Jeho výskumná orientácia zahŕňa výkonnosť komunikačných sietí, architektúry NGN sietí, mobilné a bezdrôtové siete. V poslednej dobe sa zameriava na Blockchain a Siete pre doručovanie obsahu CDN, kde je spoluautor štandardu ETSI, ako aj na Softvérovo definované siete (SDN). Je spoluautorom viac ako 50 vedeckých publiká…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Martin Takáč

Stála komisia pre etiku a reguláciu umelej inteligencie
Martin Takáč je docentom na Katedre aplikovanej informatiky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, kde vyučuje v rámci medzinárodného magisterského programu kognitívna veda. Je spolutvorcom virtuálneho dieťaťa s umelou inteligenciou BabyX. Je členom Stálej komisie pre etiku a reguláciu umelej inteligencie pri Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, členom Etickej komisie pre výskum s účasťou ľudských subjektov pri FMFI UK, členom Etickej rady Univerzity Komenského v Bratislave a členom vedeckej rady AIslovakIA - Národnej platformy pre rozvoj umelej inteligencie na Slovensku. Je zakladajúcim členom Slovenskej spoločnosti pre kognitívnu vedu.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Martin Mihalec

Duálna akadémia
Martin Mihalec vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a už vyše 10 rokov zbiera skúsenosti vo svete manažmentu, startupov a IT. V minulosti pracoval v spoločnosti Dell Technologies a neskôr sa venoval implementácii ERP systémov ako aj vlastnému startupu v oblasti digitalizácie procesov v psychoterapii. Aktuálne pôsobí na pozícii manažéra stratégie a IT v prvom Nadpodnikovom vzdelávacom centre (NVC) Duálna Akadémia, kde vedie komplexnú digitálnu transformáciu inštitúcií Duálnej Akadémie z.z.p.o. a Súkromnej SOŠ Automobilovej spolu s implementáciou umelej inteligencie do ich kľúčových procesov.  
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies