Staňte sa partnerom

IT asset manažment - efektívne riadenie IT aktív

/ Prednáška
Organizácie štátnej a verejnej správy vynakladajú nemalé finančné prostriedky na nákup hardvéru a softvérových licencií s cieľom využívať softvérové aplikácie alebo informačné systémy. Bežnou praxou je, že ich efektívnej správe sa následne už nevenuje dostatočná pozornosť, čím strácajú prehľad o ich skutočnom využívaní. Najmä pri SW licenciách je bežný stav taký, že organizácie buď platia za licencie, ktoré nepotrebujú, príp. majú licencií nedostatok, čím dochádza k nesúladu s licenčnými podmienkami SW výrobcu. Takýto stav vytvára podmienky pre neefektívne hospodárenie a správu IT majetku štátu. Tieto problémy adresuje IT Asset Management.

Tomáš Belavý

Software One
Vedie globálny Consulting tím v spoločnosti SoftwareOne. S viac ako 20-ročnými skúsenosťami v oblasti informačných technológií a IT poradenstva sa podieľa na tvorbe a dodávke služieb v oblasti digitálnych stratégií, riadenia IT aktív, optimalizácie aplikačného portfólia a governance modelov a budovaní strategickch vzťahov s klientami a partnermi v celosvetovom meradle. 
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Michal Brusnický

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky
Po päťročných skúsenostiach s manažovaním softvérových kontraktov sa už cez 10 rokov špecializuje na nákup IT komodít, či už ako produktový manažér, alebo špecialista nákupu. Posledné dva roky pracuje na oddelení správy licencií a centralizovaného obstarávania IT komodít, kde riadi vybrané centrálne rámcové zmluvy a dohody a je členom projektových tímov pre projekty digitalizácie verejnej správy. Medzi jeho ďalšie ciele v súčasnosti patria riadenie IT aktív, optimalizácia procesov nákupu a strategický nákup IT technológií.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným