Staňte sa partnerom

Ignite session: Inteligentná hmla

/ Prednáška
Nastavenie správnej vlhkosti vzduchu je v mnohých priemyselných odvetviach kľúčové. V príliš suchom vzduchu sa kazia drahé elektronické aj polygrafické prístroje, narastá elektrostatický náboj a výrobky majú tendenciu skracovať svoju životnosť. Našťastie tu máme inteligentnú hmlu. Prístroj na rozprašovanie suchej hmly, ktorá zvlhčí len vzduch v kombinácii s inteligentným riadiacimi senzormi.

Špecifikom suchej hmly, ktorú vytvára priemyselná hlavica s tryskami AKIMist® je, že nezanecháva na povrchoch žiadne stopy. Suchá hmla sú miniatúrne kvapky vody menšie ako 10 μm. Vďaka tomu nie je priestor navlhčený, voda nesteká a nekondenzuje, zvýši sa len vlhkosť vzduchu. Systém AKIMist® je preto bezpečný (a odporúčaný) nielen pre výrobu v elektrotechnickom priemysel.

Ako to celé funguje? Bezdrôtové snímače zbierajú informácie o vlhkosti v priestore a posielajú údaje do riadiacej jednotky. Tá vyhodnocuje zmeny vlhkosti a v prípade potreby spína ventil pre rozprašovanie suchej hmly. Snímače však monitorujú tiež teplotu, spotrebu vody, spotrebu elektriny, počet servisných zásahov a dobu prevádzky.

Videozáznam


 
Prihláste sa na ITAPA HEALTH & CARE 2024

Michal Porubec

Realtime Technologies SK
Michal Porubec, absolvent fakulty manažmentu na UK, je riaditeľom spoločnosti Realtime Technologies SK, slovenskej pobočky írskej firmy. Má bohaté skúsenosti so strategickými prieskumami v oblasti elektrotechnického priemyslu, zahraničným obchodom a stál pri zrode viacerých úspešných projektoch na Slovensku, v Českej republike a Rumunsku. Realtime Technologies SK dnes ako jediná slovenská firma poskytuje komplexné portfólio IPC kurzov a ESD školení, zabezpečuje odborné analýzy ako aj širokú ponuku produktov predovšetkým pre elektrotechnický a automobilový priemysel. Firma je tiež distribútorom priemyselných zvlhčovačov a autorom riešenia mobilnej dezinfekčnej jednotky.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Odporúčaní spíkri

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným