Staňte sa partnerom

Asseco SAMO jako platforma (nejen) pro Smart City

/ Prednáška
Každé mesto môže byť smart. Vzhľadom na zložitosť spôsobu, akým sú mestá riadené, financované, plánované a prevádzkované, v súčasnej dobe neexistuje pevná definícia pre "Smart City". Koncept, smart mesta 'možno opísať ako proces, ktorým sa mesto stáva efektívnejšími, atraktívnejším pre obyvateľov i podnikateľskú sféru a šetrnejším k životnému prostrediu.

Moderné riadenie vyžaduje presné a aktuálne dáta. Jednou z ciest ako budovať dátovú základňu chytrého mesta je využitie otvorenej platformy. Platforma Asseco SAMO je určená pre správcov technickej infraštruktúry aj pre oblasť Smart City, kedy centrálny modul, priestorová databáza technických zariadení a iného infraštruktúrneho majetku, je prirodzeným jednotiacim prostredím pre vyhodnocovanie a prezentáciu dát pochádzajúcich od smart zariadení. V kombinácii s využitím technológie Open Data, Open API a zdieľanie dát na báze otvorených štandardov poskytuje nástroje pre vytváranie výraznej pridanej hodnoty či už vlastnými aplikáciami alebo poskytovaním údajov a funkcií aplikáciam tretích strán. Nejde len o obyčajnú prezentáciu a inovatívne spracovanie dát s využitím pokročilých funkcií geografického systému; SAMO poskytuje aj nástroje pre spoľahlivý chod infraštruktúry chytrého mesta, informačnú podporu procesov údržby, zabezpečenie prevádzky aj ďalší rozvoj rovnako ako zabezpečenie najrôznejších mestských agend s využitím dátovej interoperability vrátane umožnenia elektronizácie úkonov a on-line sprístupnenia digitalizovaných dát.

Videozáznam


 

Filip Kadeřábek

Asseco Central Europe
Filip Kadeřábek vyštudoval geodéziu na VUT v Brne a odbor geoinformatiky a kartografie na Masarykovej univerzite. Kariéru začal v spoločnosti Berit ako konzultant GIS a analytik, okrem iného na projekte informačného systému katastra nehnuteľností pre ČÚZK. Pokračoval ako projektový manažér implementáciou komplexných informačných systémov pre utility v Logice. V roku 2005 využil svoje skúsenosti z informačných systémov pre utility a spoluzaložil poradenskú spoločnosť SAPCON. Zo spoločnosti odišiel v roku 2011 po akvizícii spoločnosťou itelligence a potom strávil niekoľko rokov vedením projektov prevažne na Balkáne. V roku 2015 znovu nastúpil do spoločnosti Berit, ktorá je v súčasnosti súčasťou Asseco Central Europe, kde od roku 2020 pôsob…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Odporúčaní spíkri

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies