Víťaz Cena ITAPA 2018 - projekt Over.si

Jednoznačným víťazom Ceny ITAPA 2018 sa stal projekt spoločnosti DXC Technology Slovakia pripravený pre Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Vypočujte si, čo o "Over.si" povedali jeho tvorcovia.

Projekt s názvom Over.si ušetrí občanom veľa peňazí aj hodín, ktoré by inak premárnili čakaním na úrade. „Ide o hlavnú úlohu eGovernmentu, ktorej naplnenie ale napriek mnohým rokom, množstvu investovaných zdrojov a desiatkam projektov stále unikalo. Ľady sa ale vďaka antibyrokratickému portálu https://oversi.gov.sk/ prelomili,“ vyhlásil Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu.

„Za jediný mesiac od spustenia projekt zabezpečil viac ako 10-tisíc výpisov a odpisov, ktoré by bez tohto projektu museli ľudia dokladovať. To zodpovedá asi 12 percentám celkového byrokratického zaťaženia občanov. Projekt teda predstavuje veľký a jasne definovaný skok k tomu, aby sa odbúralo zhruba 1 milión rôznych výpisov a odpisov, ktoré ročne občania musia donášať úradom,“ objasnil generálny riaditeľ DXC Technology Slovakia Zdenko Böhmer.


Prihláste sa na Jarná ITAPA 2022
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným