Vitajte vo vyučovaní budúcnosti

Začínali ako slovenský start-up SINO, dnes je z nich medzinárodná spoločnosť NEXINEO. Inovujú počítače na školách v štyroch krajinách strednej Európy a majú ambíciu posúvať vpred digitalizáciu škôl naprieč Európou. V rámci svojich realizácii poskytujú maximálny potrebný výpočtový výkon, zefektívňujú proces výučby, a zároveň prinášajú vysoké prevádzkové úspory. Len pri prvých 400 realizáciách ušetrili viac ako 480 000 kg emisií CO2 a 92 000 kg elektronického odpadu.

Aj toto a oveľa viac vďaka unikátnemu virtualizovanému počítačovému vybaveniu NEXINEO. To získalo množstvo ocenení, dokonca v roku 2019 na Cena ITAPA bolo ich riešenie vyhlásené ako "Najinovatívnejší projekt v oblasti verejnej správy, životného prostredia alebo vedy a výskumu". Okrem škôl ich služby využijú aj iné veľké organizácie ako univerzity, úrady, knižnice a nemocnice. Prosto všade tam, kde sa hľadá najlepšie riešenie medzi cenou za hardvér a službami.  

O čo ide? Vďaka virtualizovanému počítačovému vybaveniu NEXINEO napríklad už nie sú potrebné učebne plné počítačov či notebookov. Každému študentovi postačí monitor s malou zobrazovacou jednotkou, ktorá vo všetkom plne nahradí počítač. Ich zariadenie stačí len pripojiť na zadnú stranu monitora a môžete začať pracovať.

Nasadením platformy od NEXINEO sa viditeľne znižujú aj náklady spojené s údržbou a obnovou IT. Životnosť zobrazovacej jednotky ( napríklad bežného monitoru) je až 10 rokov, a teda po 5 rokoch nemusíte meniť desiatky až stovky počítačov, ale stačí aktualizovať server. To oproti tradičným riešeniam predstavuje zlomok nákladov. Na zobrazovacej jednotke tiež nebeží žiadny operačný systém ani softvér, ktorý by si vyžadoval individuálnu správu. Zobrazovacia jednotka má navyše minimálnu spotrebu (3 – 5 W) oproti celej počítačovej zostave, čo prinesie vysoké úspory elektrickej energie a úspory na kúpe a prevádzke záložných zdrojov UPS. Pre porovnanie - štandardný počítač spotrebuje až 200 Wattov denne. To na jeden počítač znamená až 600 Kwh za rok!

Centralizovaná infraštruktúra riešenia znamená aj menej poruchových bodov. Zobrazovacie jednotky neobsahujú žiadne mechanické časti ako harddisk, ventilátor, procesor, grafickú kartu či disk, ktoré by sa mohli pokaziť.

Nenechajte si ujsť prezentáciu NEXINEO na Konferencii ITAPA! Registrujte sa - na fyzický vstup či online!

 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2022
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným