Staňte sa partnerom

Uľahčite si prácu, zožeňte si šikovného AI pomocníka

Ako dlho vám trvá, kým pripravíte analýzu trhu pred spustením nejakého produktu alebo služby? Koľko času strávite zbieraním materiálov z verejne dostupných i interných zdrojov, vyhľadávaním údajov o konkurencii, ich triedením, porovnávaním a sumarizáciou? Ak máte šťastie, mravčiu prácu môžete delegovať na svojho asistenta – alebo ju necháte spraviť umelej inteligencii.

„Generatívna umelá inteligencia prináša úplne nové možnosti. Tým, že sa dokáže nielen niečo nové naučiť, ale na základe naučeného aj niečo nové vytvoriť, uľahčí množstvo práce a umožní preskočiť veľa prácnych krokov,“ vysvetľuje odborník spoločnosti Eviden Roman Body, prečo si myslí, že AI dokáže zmeniť celé pracovné odvetvia.

Ideálny company officer

Kým vytvorenie spomínanej analýzy ručne môže trvať hodiny či dni, umelá inteligencia vytvorí jej použiteľnú kostru v priebehu niekoľkých minút, takže potom sa stačí venovať už len detailom.

Takúto schopnosť ponúka aj jeden z nástrojov spoločnosti Eviden. Knowledge Pilot je šikovný pomocník. „Je to ideálny nástroj napríklad na prácu s textom – či už treba spraviť súhrn rozsiahlejšieho celku alebo naopak, krátku časť rozpísať či rozšíriť,“ hovorí expert Evidenu. „Generatívna umelá inteligencia dokáže analyzovať vstupné dáta a vychádza priamo z nich,“ vysvetľuje.

Hoci Knowledge Pilot dokáže pracovať s verejnými informáciami, najsilnejší je, ak pracuje nad dátami, nad ktorými máte kontrolu. „Je to ideálny ‚company officer‘. Každá korporácia má množstvo smerníc, pravidiel a pracovných postupov. Ak ich zveríte Knowledge Pilotovi, orientácia v nich je zrazu jednoduchá. Stačí sa ho ľudskou rečou spýtať, čo mám presne spraviť, ak napríklad cestujem prvý raz na služobnú cestu a obratom dostanem presnú a zrozumiteľnú odpoveď,“ hovorí R. Body.

Už dnes tento nástroj používajú napríklad pre-sales tímy. Pracuje nad bázou všetkých návrhov či ponúk a v prípade potreby dokáže vytvoriť pre predajcov rôzne scenáre alebo im ponúknuť nápady pred stretnutiami so zákazníkmi.

Presné informácie

Knowledge Pilot na rozdiel od verejne dostupných bezplatných nástrojov neponúka len všeobecné odpovede, ale presné informácie na mieru zo spracovaných údajov. Dokáže spracovať štruktúrované, čiastočne štruktúrované i neštruktúrované dáta v rôznych formátoch, vrátane textu, audia i videa, vytiahnuť z nich to podstatné a podať odpoveď v zrozumiteľnej podobe. Odvoláva sa pritom na presné zdroje z načítaných podkladov a jediný klik privedie používateľa k dokumentu, z ktorého čerpal.

Dáta, ktoré používateľ zadá, pritom nie sú ďalej využívané na trénovanie AI modelu, a preto si organizácia nad nimi zachováva plnú kontrolu.

„Nasadenie umelej inteligencie dokáže zvýšiť produktivitu o 30-40 %. AI si nájde navyše uplatnenie v odvetviach, kde už dnes chýbajú pracovné sily. Ide preto o nízky náklad, ktorý prináša veľké výsledky,“ uzatvára odborník spoločnosti Eviden.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies