Staňte sa partnerom

Svet sa zmenil!

Pandémia koronavírusu COVID-19 ovplyvnila celú našu pracovnú kultúru. Zmeny boli globálne, rýchle a rozsiahle.

Karanténa nariadená jednotlivými krajinami urýchlila prechod zamestnancov na prácu z domu. Tento spôsob spolupráce, ktorý dnes vnímame  ako „nový normál“ nás donútil hľadať cesty ako spolu komunikovať, spolupracovať a navyše byť produktívny. Napríklad v našej spoločnosti Check Point sa iba za dva týždne od vypuknutia pandémie 99% organizácie presťahovalo do domácich kancelárií, čo bolo vôbec prvýkrát v histórii. A toto nebol ojedinelý príklad. Keď sme zisťovali aké dopady mal tento „nový normál“ na našu spoločnosť, 78% našich zamestnancov uviedlo, že ich produktivita bola dokonca vyššia a zároveň dokázali lepšie zosúladiť svoj pracovný a osobný život. V nedávnom prieskume spoločnosti Gartner, až 74% spoločností uviedlo, že majú v úmysle presunúť časť zamestnancov natrvalo na prácu z domu. Prvou spoločnosťou, ktorá tento prístup implementovala bol Facebook, ktorý nedávno oznámil, že natrvalo presunie 50% svojich zamestnancov na prácu na diaľku.

Keďže osobné stretnutia sú obmedzené, firmy a ich zamestnanci, viac ako kedykoľvek predtým, využívajú moderné nástroje na komunikáciu a  spoluprácu. Napríklad, kým spoločnosť Zoom mala v decembri 2019 asi 10 miliónov účastníkov na stretnutiach každý deň, v apríli 2020 už hlásila viac ako 300 miliónov, čo je ohromný 3 000% nárast!

Avšak tento nový spôsob práce a komunikácie so sebou prináša aj  bezpečnostné riziká.

Vo svojej prehľadovej správe, Svetové ekonomické forum (WEF) zistilo, že z 350 popredných svetových odborníkov, sa až 50%  obáva kybernetických útokov a podvodov s údajmi kvôli trvalej zmene v pracovných modeloch.


Obrázok2

PANDÉMA ZMIZNE. JEJ “CYBER” ÚČINOK NIE!

Technológie umožňujú bezkontaktnú ekonomiku prostredníctvom aplikácií, ako je napríklad telemedicína či online maloobchod prostredníctvom sytému „klikni a vyzdvihni”. V týchto odvetviach sa vytvárajú nové obchodné a pracovné príležitosti, avšak väčšia závislosť od technológií tiež zvýšila riziká kybernetickej bezpečnosti. WEF vo svojej analýze varuje: „Mali by sme sa pripraviť na globálnu kybernetickú pandémiu podobnú COVIDu, ktorá sa bude šíriť rýchlejšie a ďalej ako biologický vírus, s rovnakým alebo ešte väčším ekonomickým dopadom.“

Ako všetci vieme, očkovanie je lepšie ako liečba. Rovnako tak aj v oblasti kybernetickej bezpečnosti je prevencia v reálnom čase kľúčom k ochrane našich organizácií a zamestnancov pred kybernetickými útokmi kataklyzmatických rozmerov - rozmerov kybernetickej pandémie.

Zabezpečte si všetko – Secure your everything.



 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies