Staňte sa partnerom

Torben Hagen Britze

Business Solution Professional North East Europe and Middle East, IBM Healthcare
Torben Hagen Britze v súčasnosti pracuje ako Strategic IT-Consultant and Enterprise IT-Architect pre oblasť zdravotnej starostlivosti v Európe a na Blízkom východe. Je členom Výboru riešiteľov pre švédsky národný eHealth portál. Vzhľadom na to, že v oblasti IT pôsobí od roku 1986 pracoval v každom obore IT od programovania, dizajnu, riešení, obchodných analýz, project management, key account management a poradenstvo.
Má široké a hlboké znalosti IT a manažmentu získané na pozícií Department Manager pre portály, eBusiness a eCommerce, Project Office & Research a Business Intelligence. Má za sebou množstvo skúseností s medzinárodnými projektmi. Bol projektovým manažérom pre projekty v Indii, Veľkej Británii a Spojených štátoch a viedol eHealth workshopy a rokovania s ministerstvami zdravotníctva a miestnymi IBM tímami vo viac ako 20 krajinách v Európe, Blízkom východe, Spojených štátoch amerických a Kanade.
Torben Hagen Britze pôsobí v oblasti eHealth od roku 1992 keď a podieľal na viacerých národných eHealth projektoch pre dánske ministerstvo zdravotníctva, Dánsky zdravotnícky výbor a Dánsku lekársku komoru. Od roku 2002 spolupracoval na vývoji „Dánskeho národného eHealth portálu“ najskôr v pozícií projektového manažéra zodpovedného za implementáciu aplikácie, štandardný softvér a hardvér a hosting. Neskôr mal v projekte funkciu IT architekta a odborníka zodpovedného za ponuku dánskeho národného eHealth portálu.
V rokoch 2006 – 2007 bol Key Account Manager v IBM Dánsko pre eHealth.
V predošlých rokoch bol projektovým manažérom zodpovedným za množstvo projektov vrátane projektov zdravotnej starostlivosti pre Národný zdravotný výbor a Národnú lekársku komoru a projekty portálov pre mestskú samosprávu v Aarhuse, ARLA Food a Dánsku korunu.
  • Dánske riešenie eHealth   |   Kongres ITAPA 2008: Breaking with Traditions
    Cieľom prezentácie je predstaviť dánske eHealth riešenie ako „framework“ pre definíciu eHealth Roadmap.
    V prednáške bude poukázané na riešenie súčasných výziev zdravotnej starostlivosti: starnúca populácia, nárast nákladov a chronicky chorí pacienti a popíše sa cesta, ktorou sa posledných 15 rokov uberal dánsky eHealth. Budú popísané rôzne elementy eHealth: komunikačné štandardy, network, elektronické konzultácie, elektronické recepty, EHR, bezpečnosť a ochrana súkromia, Content Management, atď. Ďalej predstavíme stratégiu štátu na presadenie implementácie eHealth u poskytovateľov a platiteľov.  Súčasťou prezentácie budú príklady benefitov.
    Na záver prezentácie budú spomenuté rôzne eHealth iniciatívy vychádzajúce z implementovanej národnej zdravotnej štruktúry.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies