Staňte sa partnerom

Taavi Kotka

Estónsko, Head of Jio Research Center
V roku 2013 sa stal vôbec prvým CIO Estónska. Jeho úlohou bolo dohliadať na rozvoj krajiny ako vyspelého digitálneho národa. Svoju kariéru začal ako programátor v súkromnom sektore a neskôr sa vypracoval na pozíciu generálneho riaditeľa najväčšieho softvéru v regióne- developerskej spoločnosti Webmedia (dnes Nortal). Počas tejto doby bol Taavi ocenený Ernst & Young ako podnikateľ roka.

Ako estónsky CIO predstavil množstvo nových nápadov, ktoré definovali pojem „e-Estónsko“ ako digitálny národ. Dnes sú tieto best practices kopírované a imlementované vládami iných štátov po celom svete. Patrí sem program e-Residency, ktorý umiestnil Estónsko do epicentra globálnej technologickej komunity, ako aj ďalšie inovácie, ako sú dátové veľvyslanectvá, krajiny ako služby (country- as-a-service, CAAS), politika zákazu odkazu, detekcia podvodov s DPH a ďalšie. Vďaka jeho výsledkom vo verejnom sektore bol vyhlásený za európskeho CIO roka 2014 a v roku 2016 získal prestížnu estónsku cenu White Star III Class Order.

Computerworld ho označil za jedného zo 100 technologických lídrov v roku 2016 a zaradil sa medzi 100 najvplyvnejších ľudí apolitického sveta v digitálnej vláde v roku 2018. Zároveň ho označil za jedného z 12 popredných jednotlivcov zo 100 európskych digitálnych šampiónov Financial Times.

Opäť pracuje v súkromnom sektore a pomáha začínajúcim podnikateľom rozvíjať sa. Tiež poskytuje poradenstvo firmám a vládam v oblasti digitálnych transformácií. Je tiež populárnym a vizionárskym rečníkom na veľkých svetových konferenciách.

Do jesene 2018 bol tiež osobitným poradcom pre Podpredsedu Európskej komisie Andrusa Ansipa pre európsky jednotný digitálny trh. 
  • Zima sa blíži - je čas konať!   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020
    Každá krajina hovorí o dôležitosti digitalizácie, ale vo svete skutočne fungujúcich digitálnych spoločností existuje len veľmi málo príkladov. Prečo? Čo ich brzdí? Vo svojej prezentácii poskytne Taavi rýchly prehľad, prečo západný svet stagnuje, ale čo je dôležitejšie - vysvetlí, čo by malo byť dohodnuté a dodané, aby sa veci dali do pohybu. Slovensko zaviedlo veľa dôležitých elementov a vo vzduchu visí len jedna otázka: prečo sa neposuniete rýchlejšie?

    Videozáznam
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies