Staňte sa partnerom

Peter Harvaník

NASES
Peter Harvaník vyštudoval technický smer na Technickej univerzite v Košiciach(TUKE). V rámci svojho pracovného pôsobenia sa venoval správe prevádzky biznis kritických aplikácií v USSKE, zavádzal procesy a vypracúval metodické smernice k nim pri transformácií IT divízie v SPP a.s hlavne v oblasti demand manažmentu s dosiahnutou úsporou vyše 70% IT investičných prostriedkov počas 5 rokov pri poskytovaní nezmeneného rozsahu IT služieb spoločnosti v rámci holdingu.
V oblasti eGovSK sa podieľal pri rozširovaní elektronických služieb pre malé obce v cloude DCOM, ako aj v projekte pripojenia miest k týmto inovatívnym elektronickým službám. Prispel k výraznej úspore v chode organizácie DEUS a naštartoval procesy insorcingu IT aktivít, ako aj zmluvných záväzkov a pozícií štátu v nich. Pomáhal ako IT konzultant IT tímu na magistráte Bratislavy zo zavádzaním elektronizácie parkovacej politiky na Hlavnom meste hlavne vo väzbe na budúcu automatizáciu procesov podporenú pripojením k dátových službám DCOM a iným ISVS/registrom štátu.

Jeho doménou je riadenie nákladov v IT službách prostredníctvom optimalizácie/nastavenia procesov a IT kontrolingu s dôrazom na osvedčené odvetvové riešenia s hodnotou za peniaze.
Od roku 2021 pôsobí v NASES na pozícii riaditeľa sekcie informačných systémov a IT architektúry.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies