Staňte sa partnerom

Miroslav Gašpárek

Sensible Biotechnologies, CEO Sensible Biotechnologies
Miroslav Gašpárek je CEO a spoluzakladateľom startupu Sensible Biotechnologies. Sensible Bio získalo investície od najlepšieho startupového akcelerátora na svete, Y Combinator, od iných špičkových investorov zo Silicon Valley a z Európy, a spolupracuje s najlepšími svetovými odborníkmi z oblasti biotech priemyslu. Je tiež študentom inžinierstva a syntetickej biológie na Univerzite v Oxforde a výskumníkom v oblasti biologickej bezpečnosti na Stanforde. Pracoval so špičkovým early-stage biotech fondom zo Silicon Valley, Civilization Ventures, švajčiarskou biotechnologickou investičnou firmou Nodes Advisors a spolupracuje s ďalšími globálnymi biotechnologickými investičnými skupinami. Okrem toho je poradcom Ministerstva zdravotníctva Slovenskej Republiky a člena výkonného výboru Svetovej zdravotníckej organizácie pre inovácie a biologickú bezpečnosť. Vyštudoval biomedicínske inžinierstvo na Imperial College London a venoval sa výskumu v oblasti syntetickej biológie na Imperial College, Kalifornskom technologickom inštitúte a na Stanfordovej univerzite.
 • Hostia ITAPA OPEN TALK   |   Jesenná ITAPA 2022
  Ivan Mikloš: "Ak nebudeme schopní prejsť k ekonomike ťahanej inováciami, tak na dlho uviazneme v pasci stredných príjmov. Zatiaľ to vôbec nevyzerá dobre."
   
  • Mali sme niekedy ako krajina cieľ? Dosiahli sme tento cieľ? Cítili sme niekedy, že naše moderné dejiny majú hlbší zmysel? 
  • Máme cieľ alebo víziu teraz? Bola naša posledná vízia vstup do EÚ a ekonomická reforma? Alebo predsa len niekam  postupujeme? 
  • Sú krajiny podobné Slovensku, ako napríklad Fínsko, či Estónsko, alebo aj Izrael. Kedysi malé a chudobné krajiny na periférii, ktoré sú dnes lídrami vo svete inovácií. Prečo sa im to podarilo? Čo spája podobné prípady? Čo delí tieto krajiny od tých čo zaostávajú? 
  • Čo Slovensko spomaľuje? Aké sú naopak naše komparatívne výhody? Aké sú hlavné prekážky a aké príležitosti v tom stať sa inovatívnym národom?
  Moderuje: Michal Havran 
  Keynote: Robert Bob Lesko, investor US 

  Diskutujú:
  Ingrid Brocková, štátna tajomníčka MZV SR
  Juraj Bárdy, futurista 
  Miroslav Gašpárek, Sensible Biotechnologies 
  Ivan Mikloš, MESA 10 
  Adrian Vyčítal, Slovak Global Network 

  VIDEOZÁZNAM
   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies