Staňte sa partnerom

Miloslav Ďurica

PHOTOMAP, generálny riaditeľ
Pôsobí na pozícii generálneho riaditeľa spoločnosti od roku 2003. Absolvoval Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave so špecializáciou na kartografiu, geoinformatiku a diaľkový prieskum Zeme. Po ukončení štúdia založil firmu PHOTOMAP, ktorá v oblasti leteckého prieskumu a diaľkového prieskumu Zeme pôsobí na európskom trhu vyše 20 rokov. Je členom európskych asociácií European Association of Aerial Surveying Industries a European Association of Remote Sensing Companies.
 
  • Nové snímkovacie a senzorické technológie pre obranný priemysel   |   ITAPA Defence 2023 s výstavou vojenskej techniky
    Diaľkový prieskum Zeme využitím snímkovacích a senzorických nosičov je v súčasnej dobe nevyhnutnou súčasťou obranného priemyslu. V spolupráci s našimi partnermi zo spoločnosti AIRBUS Defence and Space, EUSI (Maxar's European partner), Planet Labs a Capella Space zabezpečuje spoločnosť PHOTOMAP inovatívne riešenia založené na moderných technológiách v predmetnej oblasti. Prezentované budú nové možnosti monitorovania, detekcie a analýz v obranných aplikáciách využitím satelitného, leteckého a bezpilotného prieskumu Zeme. Prednáškou spoločnosti PHOTOMAP Vás bude sprevádzať zakladateľ spoločnosti Miloslav Ďurica.
  • Ako vybudovať špičkové tímy v štátnom IT   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2019

    Dynamicky rozvoj digitálnej agendy si vyžaduje kontinuálne zlepšovanie organizácií. Pre dlhodobé dosahovanie cieľov je potrebné mať dobrú stratégiu, prepracované riadenie, spravované procesy a hlavne kvalitných ľudí. Dostatočné množstvo kvalifikovaných IT špecialistov nám pomôže zvyšovať kapacitu a kvalitu elektronických služieb štátu. Na to, aby sme boli úspešní, musíme poznať, aké potrebujeme role a ich odborné kvalifikácie, ako ich budeme získavať, ako ich budeme odmeňovať a motivovať a ako budeme pre nich zabezpečovať kontinuálne vzdelávanie, aby si dlhodobo udržiavali či zvyšovali svoju kvalitu. Najväčšou bariérou v štátnom IT je v súčasnosti systém odmeňovania, ktorý predstavuje platy zviazané v tarifných tabuľkách. Ako sa vysporiadať so súčasnou situáciou a vybudovať špičkové IT tímy v štáte predstaví generálny riaditeľ NASES, Peter Ďurica.

    Videozáznam

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies